به گزارش خانه ملت، محمدرضا خباز در نشست علنی امروز (سه شنبه ۶ دی ماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور با تأکید بر اینکه انتخابات مجلس نهم، باید انتخاباتی با نشاط و با شکوه باشد، افزود: در این صورت، حضور حداکثری مردم در انتخابات فراهم خواهد شد.

وی با بیان اینکه با انتخابات حداکثری، ثبات نظام اسلامی به طور قطع تأمین خواهد شد، ادامه داد: برای انتخابات حداکثری، باید اخلاق اسلامی را رعایت کرد.

این نماینده مردم کاشمر و بردسکن در مجلس افزود: در مرحله نخست کاندیداها، و در وهله بعد ستادهای انتخاباتی و طرفداران کاندیداها باید از تهت و افترا و دروغ و شایعه پراکنی بپرهیزند؛ ولی متأسفانه این روزها بازار تهمت و افترا روز به روز رونق پیدا کرده است.

خباز ادامه داد: اگر هدف از نمایندگی یک خدمت الهی است؛ چرا از روش های شیطانی استفاده می‌کنیم. دین ما دین تحمل و تعهد است.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با یادآوری اینکه رئیس جمهور چندی پیش اعلام کرد که هر جا ظلمی دیدید، فریاد بزنید که به گوش من برسد؛ گفت: آقای رئیس جمهوری آیا تا کنون صدای کشاورزان و دامپروران که هزینه تولید آنها افزایش پیدا کرده، به گوش شما نرسیده است.

این عضو فراکسیون اقلیت مجلس هشتم، اظهار کرد: آقای رئیس جمهور آیا صدای ۶ و نیم میلیون بیکار جویای کار که هر روز به انواع مختلف در صدد اشتغال جدید هستند، را نشنیده‌اید؟ آیا صدای مظلومانه معلمان و دانش آموزانی که در اثر تعطیلی بی حساب و کتاب پنجشنبه را نشنیده‌اید.

خباز خطاب به رئیس جمهور گفت: آیا صدای تولید کنندگان صنعتی و کشاورزی را که به دلیل عدم پرداخت یارانه تولید، فریادشان بلند است را نشنیده‌اید؟ آیا صدای شکستن استخوان‌های محرومان زیر بار تورم بالای ۲۰ درصد را نشنیده‌اید؟

وی همچنین با اشاره به تحریمها علیه ایران، افزود: مردم در برابر تحریمها فرزند رمضان هستند و در مقابل تهدید فرزند عاشورا.