شبکه خبر:رحیمی ، در سومين همايش ارتقاي توان داخلي با رويكرد مديريت نوآورانه پروژه که در مركز همايش هاي صدا و سيما برگزار شد ، با بیان اینکه بانك ها در درون مشكل دارند و هنوز براي ارتقا مهيا نشده اند ، گفت : در زمینه اعطاي تسهيلات بانكي به توليدكنندگان ، با بانك ها مشكل داريم ، البته بانك ها نيز با ما مشكل دارند.

وی افزود: بیشتر وام ها به سمتی سوق یافته است که متاسفانه گروهی معدود که نمی خواهند از سرمایه خود استفاده کنند، با این امکانات برای خود به صورت خانوادگی بانک تاسیس کرده اند.

معاون اول رئیس جمهور، با تاکید بر اینکه در " ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی " از این تخلفات، جلوگیری می کنیم، گفت: به زودی مجوز یک یا دو بانک لغو خواهد شد یا اینکه مسئولیت را از آنها سلب می کنیم و برای برگرداندن معوقات هم تلاش می کنیم.

رحیمی همچنین درباره رویکرد ایران در سیاست خارجی گفت: ما به دشمنی و خصومت علاقه ای نداریم و شعارمان، دوستی و برادری است.

وی افزود: در بخش اجرا، با تحریم ها مبارزه می کنیم و با این هدف، نگذاشتیم مشکلی پیش بیاید.

معاون اول رئیس جمهور درباره دستاورد یک ساله اجرای قانون هدفمند سازی یارانه ها نیز گفت: اکنون با اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، گرسنه نداریم؛ فقیر داریم اما حداقل معیشت، تامین است.

رحیمی افزود : البته باید بیمه ها و تامین اجتماعی را گسترش دهیم و رفاه مردم را بیشتر فراهم کنیم که همه اینها به هم وصل اند .