به گزارش افکارنیوز،

در شرایطی که پیش‌تر اعلام شده بود سبد کالا تا قبل از روز‌های پایانی سال به دست ۱۱ میلیون قشر ضعیف جامعه خواهد رسید، اما تاکنون این اتفاق محقق نشده است. 

متاسفانه در ارائه سبد‌های کالا همواره تاخیر‌های زیادی مشاهده شده است، این بار نیز به نظر می‌رسد دریافت این سبد مشمول زمان شود. 

۹ اسفندماه، علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی زمان توزیع سبد‌های کالا را اعلام کرد. 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آن زمان تاکید کرد که سبد‌های کالا ظرف یک هفته در اختیار ۱۱ میلیون ایرانی قرار می‌گیرد. 

علی ربیعی آن زمان اعلام کرد که تامین اعتبار برای ارائه سبد کالا به ۱۱ میلیون نفر از مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی و سایر نیازمندان شناسایی شده تا روز ۱۰ اسفندماه انجام می‌شود. 

قرار بود اعتبار مورد نیاز برای ارائه سبد‌های کالا نیز از محل هدفمندی یارانه‌ها تامین شود.

همچنین اعلام شد که در توزیع سبد کالای جدید ۵۰ میلیارد تومان اعتبار، بیشتر از دوره گذشته در نظر گرفته شده ضمن اینکه ۸۰۰ هزار نفر از نیازمندانی که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور نیستند نیز قرار بود از این سبد کالا بهره‌مند شوند. سقف و کف مبالغ در نظر گرفته شده برای سبد کالا نیز از ۳۰ تا ۱۲۰ هزار تومان تعیین شده است.

بر این اساس قرار بود برای یک نفر ۲۰ هزار تومان، خانوار دو نفره ۶۰ هزار تومان، سه نفر به بالا به ازای هر نفر ۱۰ هزار تومان تا سقف ۱۲۰ هزار تومان پرداخت می‌شود.

نحوه دریافت سبد کالای مددجویان نیز به این صورت است که کارت یارانه سرپرست خانوار‌ها شارژ می‌شود و این افراد می‌توانند به فروشگاه‌ها طرف قرارداد از جمله رفاه، شهروند، اتکا و ... مراجعه و کالا‌های مورد نظر خود را خریداری کنند.

قرار بود این سبد کالا حداکثر تا روز ۱۶ اسفندماه به دست نیازمندان برسد، اما متاسفانه تاکنون این اتفاق محقق نشده و نیازمندان جامعه در انتظار دریافت این سبد کالا هستند.