به گزارش افکارنیوز،

همزمان با روز ملی شدن صنعت نفت، رئیس‌جمهوری با سفر به استان کرمانشاه خط‌آهن فیروزان-کرمانشاه را افتتاح کرد تا به این ترتیب این استان پس از چند دهه به شبکه ریلی سراسری متصل شود.

رئیس اداره برنامه و بودجه استان کرمانشاه با اشاره به آغاز بلیت فروشی راه آهن مذکور از 5 فروردین ماه 97 گفته بود: اولین مسافران اولین قطار کرمانشاه جمعی از خانواده های شهدا، خانواده‌های جانباختگان زلزله و اصحاب رسانه هستند که دقایقی پس از افتتاح عازم مشهد مقدس می شوند.

الیاسی افزود: یکی از دلایلی که باعث تاخیر در بهره برداری راه‌آهن کرمانشاه شد تاکید رئیس جمهوری بر ایجاد امکان استفاده عمومی از قطار بلافاصله پس از افتتاح بوده است.

در حالی مقام مسئول برنامه و بودجه 5 فروردین 97 را تاریخ آغاز بلیت فروشی قطار کرمانشاه اعلام کرده بود که در همان روزها شهروندان کرمانشاهی از تعطیل شدن ایستگاه راه‌آهن این شهر خبر داده بودند. تعدادی از متقاضیان سفر با قطار به مشهد مقدس در مراجعه به ایستگاه راه‌آهن کرمانشاه با درب‌های بسته و قفل شده آن مواجه شدند.

پیگیری‌ها از راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران حاکی از آن است فروش بلیت قطار کرمانشاه -مشهد ادامه دارد. معاون مسافری راه‌آهن در این‌باره گفت:‌ قطار کرمانشاه-مشهد همچنان پابرجاست و هر چهار روز یکبار -در این مسیر- تردد دارد.

البته به نظر می‌رسد این ادعا چندان به واقعیت نزدیک نیست. بررسی بلیت فروشی سایت‌های معتبر نشان می‌دهد در بازه زمانی مورد اشاره مقام مسئول راه‌آهن (هر 4 روز یکبار) هیچ بلیتی برای مسیر ریلی کرمانشاه-مشهد و بالعکس وجود خارجی ندارد.

در بررسی سایت‌های اینترنتی فروش بلیت قطار برای امروز، فردا (شنبه)، یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه، چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه‌ آینده و روزهای پس از مبعث حضرت رسول اکرم (ص) یعنی 25 فروردین نیز بلیتی برای قطار کرمانشاه-مشهد یافت نمی‌شود.

لازم به ذکر است در برخی سایت‌های فروش بلیت هیچ نامی از کرمانشاه وجود ندارد.