به گزارش افکارنیوز،

یک مقام مسئول گفت: افزایش قیمت نهاده‌های دامی موجب شده تا مرغداران، عرضه مرغ در بازار را کاهش دهند.

عظیم حجت عضو هیأت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی با انتقاد از افزایش سرسام آور قیمت نهاده های دامی در بازار اظهار کرد: در اواخر سال گذشته با افزایش بی رویه قیمت نهاده های دامی روبرو شدیم که این روند همچنان در بازار ادامه دارد و تا کنون به ثبات نرسیده است.

به گفته وی؛ با توجه به افزایش نرخ نهاده‌های دامی، مرغداران با احتیاط بیشتری برنامه ریزی می‌کنند تا بتوانند هزینه‌های تمام شده تولید را مدیریت کنند.

حجت با اشاره به دلایل کمبود عرضه مرغ در بازار افزود: کاهش مصرف خانوار مدیریت هزینه های تولید از علل اصلی کاهش عرضه مرغ در بازار به شمار می رود که انتظار می رود با کنترل نرخ نهاده ها از ادامه بحران جلوگیری شود .

عضو اتحادیه مرغداران گوشتی ادامه داد: وضعیت کنونی بازار به نفع تولید کننده نیست، چرا که مرغداران برای تامین هزینه های ثابت باید در یک روند خطی به تولید خود ادامه دهند، در حالیکه با کنترل نرخ نهاده ها، کمترین مشکلی در عرضه مرغ نخواهیم داشت.


وی نرخ هر کیلو ذرت هزار و 130 تا هزار و 150 تومان اعلام کرد و گفت: نرخ هر کیلو کنجاله سویا با افزایش غیر متعارف از هزار و 700 تومان دو ماه گذشته به 2 هزار و 400 تومان رسید.

حجت با اشاره به آخرین وضعیت قیمت مرغ در بازار تصریح کرد: هم اکنون نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 5 هزار و 700 تومان و متوسط قیمت مرغ در خرده فروشی ها 8 هزار و 300 تا 8 هزار و 600 تومان است.