به گزارش افکارنیوز،

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.1 درصد افزایش به 1336 دلار و 45 سنت رسید و در مسیر افزایش هفتگی 0.3 درصدی قرار گرفت. اما قیمت طلای آمریکا امروز با 0.2 درصد کاهش به 1339 دلار و 50 سنت رسید.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز گفت، انتظار می رود قیمت طلا تا رقم 1348 دلار بالا برود.

ریچارد ژو، تحلیلگر بازار طلا گفت، تنش ها بر سر سوریه که موجب بالا گرفتن نگرانی های ژئوپلتیک شده موجب افزایش قیمت طلا شده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه در نشستی با دستیاران امنیت ملی خود گزینه های مورد نظر آمریکا در مورد سوریه را مورد بررسی قرار داد. وی تهدید کرده که در واکنش به حمله شیمیایی اخیر در سوریه که دولت اسد را مسئولش تلقی می کند، به این کشور حمله موشکی انجام خواهد داد. به گفته یک مقام روس، انجام چنین حمله ای ریسک درگیری گسترده تر بین آمریکا و روسیه را در پی دارد.

اما ترامپ روز پنجشنبه تردیدهایی را در مورد زمان عملی کردن تهدید خود در مورد سوریه مطرح ساخت و گفت که حمله به سوریه «ممکن است خیلی زود باشد و یا به هیچ وجه به زودی انجام نشود.»

پس از توئیت اخیر ترامپ ارزش شاخص ها در بازارهای بورس جهان ترمیم شده و ارزش دلار افزایش یافته است.

قیمت طلا روز پنجشنبه 1.3 درصد کاهش یافت که بیشترین کاهش یک روزه از 28 مارس تاکنون بود. قیمت فلز زرد از زمان رسیدن به بالاترین رقم 11 هفته گذشته یعنی 1365 دلار در روز چهارشنبه، بیش از 25 دلار کاهش یافته است.