به گزارش شفاف،شکور اکبرنژاد، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان این امر که بزرگ کردن اقدام امریکا در خصوص تحریم بانک مرکزی به صلاح کشور نیست گفت: در حال حاضر باید سعی کنیم وضعیت بازار را تعدیل کنیم تا مردم با فشار افزایش هزینه ها روبرو نشوند.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا اقدام کنونی امریکا می تواند ارتباطی با نزدیکی انتخابات مجلس شورای اسلامی در ایران داشته باشد، ابراز داشت: خیر. انتخابات مجلس ما برای دنیا بی اهمیت است. مجلس ما آن سیاست خارجی لازم را برای تأثیرگذاری در دنیا ندارد. بنابراین لزومی ندارد امریکا به خاطر چنین مسئله کوچکی دست به تحریم بانک مرکزی بزند.

نماینده تبریز، در خصوص تبعات این تحریم گفت: تأثیر چندانی روی اقتصاد جهانی نخواهد داشت. درست است که قیمت نفت بالا می رود اما غربی ها نفت را از کشورهای عربی هم پیمان خود می خرند و به مشکلی بر نمی خورند. ما نیز به مشکل بر نمی خوریم زیرا متحدان شرقی ما از ایران نفت خریداری می کنند.

اکبرنژاد در پایان در خصوص راه حل این موضوع گفت: تنها راه حل ما گفتگوی بین المللی است. متأسفانه ما راه های گفتگوهای بین المللی را بر خود بسته ایم. در خصوص این موضوع نباید شانتاژ کرد. غرب اگر مدرکی علیه ما دارد باید ارائه کند و ما نیز باید درصورت نیاز پاسخگو باشیم.