به گزارش افکارنیوز،

 در پی انتشار خبر «روایت عسگر اولادی از اعتراض شدید به سیف در حضور روحانی» در تاریخ 21 اردیبهشت ماه 1397 ، اداره روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران جوابیه‌ای منتشر کرد.

متن مشروح این جوابیه به شرح زیر است:

مطلبی با عنوان «در اجلاس دبیران استان‌های حزب مؤتلفه مطرح شد/ روایت عسگر اولادی از اعتراض شدید به سیف در حضور روحانی» در تاریخ 21 اردیبهشت ماه 1397 منتشر شده است و در آن آقای عسگر اولادی عنوان کرده‌اند که «در جلسه‌ای که رئیس جمهور و رئیس کل بانک مرکزی هم حضور داشتند، به شدت نسبت به وضعیت نابه‌سامان ارز اعتراض کردم و به آقای سیف گفتم من از شما عصبانی هستم.»

لازم به ذکر است که اساساً آقای سیف رئیس کل بانک مرکزی، در جلسه‌ مشترکی با آقای عسگراولادی حضور نداشته‌اند و ایشان هم چنین مطالبی را به آقای سیف نفرموده‌اند. بنابراین چنین خاطره‌ای را که آقای عسگراولادی از جلسه مشترک نقل کرده‌اند و هم‌چنین مطالب عنوان شده از سوی ایشان به دور از واقعیت است.

همچنین خاطرنشان می‌شود که سیاست جدید ارزی در یک ماه اخیر اجرایی شده و تاکنون نزدیک به هفت میلیارد معادل دلار ارز به نرخ 4200 تومان برای نیازهای کشور تخصیص یافته که از این مبلغ، بیش از یک میلیارد و 200 میلیون دلار آن مربوط به کالاهای اساسی بوده است.