به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (سهشنبه) با ۱۲۱ رای موافق، ۱۰ رای مخالف و ۱۵ رای ممتنع از ۱۹۷ نماینده حاضر در صحن علنی، با یک فوریت طرح اصلاح ماده ۴۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب ۱۳۸۷ موافقت کردند.

این طرح که به امضای ۱۷ نفر از نمایندگان ملت رسیده است، دارای یک ماده واحده است که در صورت تصویب نهایی آن، ماده ۴۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب سال ۸۷ به شرح ذیل اصلاح می‌شود.

ماده ۴۸ - به منظور تامین هزینه اجرای برنامه‌های نگهداری، بهسازی، تجهیز فرودگاه‌های کشور خصوصا مناطق محروم و همچنین استفاده از آخرین تجهیزات نوین فرودگاهی برای ارائه خدمات به مسافرین در حد استانداردهای بین‌المللی به شرکت مادر تخصصی فرودگاه‌های کشور اجازه داده می‌شود بابت ارائه خدمات به مسافرین داخلی ۵ درصد قیمت بلیت پروازهای داخلی و نسبت به هر مسافر که توسط هواپیما عازم خارج از کشور است، مبلغ ۲۵۰ هزار ریال از طریق درج در بلیت یا قرارداد حسب مورد دریافت کنند.

منابع حاصله به عنوان درآمد شرکت تلقی شده و به حساب شرکت، افتتاح شده توسط خزانه نزد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران واریز می‌شود تا در چارچوب بودجه مصوب سالانه هزینه شود.

تبصره- دولت مکلف است هر سه سال یک بار بر اساس شرایط اقتصادی و به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی نسبت به تعدیل نرخ ارائه خدمات به مسافرینی که توسط هواپیما عازم خارج از کشور هستند، اقدام کند.