به گزارش مهر، گشتی در بازار ارز خیابان فردوسی حاکی از آن است که صرافی های مجاز امروز نرخی برای انواع ارز و سکه بر روی تابلوهای خود درج نکرده اند.

تنها تعداد اندکی از صرافی ها نرخ دلار را بر روی تابلوهای خود اعلام کرده اند که همان نرخ پیشنهادی کانون صرافان ایران است که نرخ خرید دلار را ۱۳۹۰ تومان و نرخ فروش را ۱۴۰۰ تومان تعیین کرده است.

اما همین صرافی ها در زمان مراجعه متقاضیان خرید دلار به مشتریان می گویند که دلار برای فروش نداریم. درست در کنار همین صرافی ها، دلالانی که تعداد آنها نسبت به روزهای گذشته بسیار کمتر شده است، نرخ دلار آزاد را ۱۷۰۰ تا ۱۷۲۰ تومان به مشتری اعلام می کنند و به هر میزان که مشتری تقاضا کند ارز دلار را می فروشند.

بانک مرکزی اما نرخ رسمی دلار را امروز اندکی کاهش داد و آن را ۱۱۲۴ تومان و نرخ یورو را افزایش داد و نرخ آن را ۱۴۳۶ تومان تعیین کرد. دلالان بازار ارز قیمت آزاد فروش یورو را امروز ۲۲۰۰ تومان و پوند را ۲۷۰۰ تومان اعلام می کنند.

قیمت انواع سکه امروز هم مانند روز گذشته افزایش یافت، به طوری که نرخ سکه طرح قدیم ۶۶۰ هزار تومان، طرح جدید ۶۵۰ هزار تومان، نیم سکه ۳۲۳ هزار تومان، ربع سکه ۱۶۵ هزار تومان و گرمی ۸۲ هزار تومان است.

این نرخها دیروز به ترتیب ۶۴۵ هزار تومان، ۶۳۵ هزار تومان، ۳۱۴ هزار تومان، ۱۵۸ هزار تومان و۸۱ هزار تومان بود. بر این اساس، نرخ سکه طرح جدید امروز با افزایش ۱۵ هزار تومان مواجه شد.

نرخ هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۶۲۶ دلار است، قیمت هر گرم طلای زرد ۱۸ عیار در بازار داخلی ۶۵ هزار و ۸۰۰ تومان است، این نرخ دیروز ۶۴ هزار و ۲۰۰ تومان بود.