به گزارش ایسنا، عليرضا اصغريان مدير كل دفتر نظارت بر سرويسهاي فنآوري اطلاعات سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي، با بيان اين مطلب اظهار كرد: قيمت يك خط اختصاصي ۱۲۸ كيلوبيت بر ثانيه و بدون به اشتراكگذاري ۱۷۳هزار و ۶۰۰ تومان است كه كاربران ميتوانند با آن ۴۱ گيگ در ماه دانلود داشته باشند.

وی افزود: یک خط ۶۴ کیلوبیت بر ثانیه به‌صورت اختصاصی به قیمت ۸۶ هزار و ۸۰۰ تومان است که کاربران می‌توانند ۲۰ گیگ در ماه دانلود داشته باشند.

اصغریان ابراز کرد: در صورتی که قیمت خط ۶۴ کیلوبیتی با اشتراک بین ۱۰ نفر به قیمت ۵ هزار و ۹۲۰ تومان و ۱۲۸ کیلوبیتی با همین نرخ اشتراک به قیمت ۹ هزار و ۹۲۰ تومان است.

مدیر کل دفتر نظارت بر سرویس‌های فن‌آوری اطلاعات اظهار کرد: شرکت‌های خصوصی ارائه‌دهنده خدمات اینترنت پرسرعت می‌توانند نقطه‌نظرات خود را در جهت کاهش قیمت و افزایش تنوع در سرویس‌های قابل ارایه به رگولاتوری ارایه کنند.

وي برداشته شدن ميزان حجم و ترافيك خدمات اينترنت پرسرعت را محدوديتي براي شركتهاي ارائهدهنده خدمات ADSL ندانست و تاكيد كرد: اينكه ميزان ترافيك را براي شركتهاي ارائهي خدمات ADSL نامحدود گذاشتهايم، محدوديت نيست و اگر محدوديتي را در اين راستا متصور شويم، اشتراك معمولي يك به ۱۰ خطوط است.