به گزارش فارس، آیتالله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی با اعلام این خبر افزود: امیدواریم در اسرع وقت و با رعایت تمام موازین شرعی و قانونی احکام متهمان این پرونده صادر شود.

رئیس قوه قضائیه از آمادگی دستگاه قضایی برای برخورد جدی و سریع با اخلالگران نظام اقتصادی کشور برحسب وظایف قانونی دستگاه قضایی نیز خبر داد و با اعلام این‌که " گرچه دولت تمام تلاش‌های خود را برای ایجاد ثبات در بازار اقتصادی انجام می‌دهد " گفت: معیشت و رفاه مردم مسئله مهمی است که نمی‌توان بسادگی از کنار آن عبور کرد و اجازه داد که دلالانی به طمع سودهای کلان به وضعیت نظام اقتصادی دامن بزنند و دولت محترم نیز باید با تدبیر در ایجاد ثبات بازار اقتصادی اقدام نماید و با برخورد قاطع با افراد سودجو به این وضعیت سر و سامان بدهد.

آملی لاریجانی با تاکید بر این‌که وضعیت نظام اقتصادی و به ویژه بازار طلا و ارز باید در دو محور تدبیر و برخورد ساماندهی شود، از قوه مجریه خواست اخلالگران نظام اقتصادی و بازار ارز و سکه کشور را برای برخورد قانونی به دستگاه قضایی معرفی کند ولی در عین حال تأکید کرد: گرچه ما از دستگاه‌های اجرایی و امنیتی نیز می‌خواهیم که در اسرع وقت سودجویان و دلالان مخل در نظام اقتصادی را به قوه قضائیه معرفی کنند اما دستگاه قضایی در صورت کشف موارد فساد و اخلال منتظر اعلام هیچ دستگاهی نیز نمی‌ماند و برحسب وظیفه قانونی خود بشدت با این اخلالگران خارج از نوبت، برخورد قضایی خواهد کرد.

رئیس قوه قضائیه با طرح این مسئله که " دست داشتن مخالفان نظام جمهوری اسلامی در ایجاد تلاطم در نظام اقتصادی احتمال معقولی است " گفت: اخلال در نظام اقتصادی کشور جرمی است که ضرورت برخورد قاطع‌تری را می‌طلبد و ما اجازه نمی‌دهیم که عده‌ای برای ایجاد ناامیدی در مردم به ایجاد تلاطم و بی‌ثباتی در نظام اقتصادی کشور بپردازند تا زندگی و معیشت مردم را تحت‌الشعاع خود قرار دهند و در مسیر سرمایه‌گذاری سالم و معقول و مشروع هم سنگ‌اندازی کنند.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری سالم انتخابات مجلس شورای اسلامی و ابراز اطمینان نسبت به برگزاری انتخاباتی پرشور و باشکوه گفت: ‌ انتخابات نقطه قوت نظام اسلامی است؛ دشمنان نظام هم همواره به دنبال این بوده و هستند که این نقطه قوت را زیرسوال ببرند و کمرنگ کنند اما بحمدالله هربار نیز با شکست مواجه شده‌اند و مردم بصیر ایران اسلامی حتی گاهی بصیرتر از مسئولان اجازه قدرت‌نمایی دشمنان و ایجاد یاس و ناامیدی در مسیر برگزاری انتخابات را نمی‌دهند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به این‌که ممکن است مردم اشکالات و انتقاداتی به قوای سه‌گانه کشور داشته باشند، تاکید کرد: مردم ما با وجود این‌که شاید انتقاداتی به مدیران و دستگاه‌های اجرایی و قضایی و سایر دستگاه‌ها دارند اما معنی دوستی‌ها و دشمنی‌ها را می‌فهمند و دوست و دشمن را می‌شناسند و وقتی که مرزهای دوستی و دشمنی مشخص شد، آنگاه با قدرت وارد صحنه می‌شوند.

آملی لاریجانی اظهار داشت: این بار هم علی‌رغم تلاش دشمنان و فتنه‌گران داخلی و ضدانقلاب انشاءالله انتخابات با آرامش و آزادی کامل برگزار خواهد شد و مردم، دلسوزان و دوستداران نظام را برای دفاع از حقوق خود به مجلس خواهند فرستاد.

رئیس قوه قضائیه به " عده معدودی که قصد دارند آرامش انتخابات را به تلاطم بیندازند " هشدار داد: قوه قضائیه با شدت با اخلالگران نظم و آرامش انتخابات برخورد خواهد کرد و مردم هم مطمئن باشند که در برخورد با جرایم انتخاباتی و فتنه‌گری‌ها در مسیر انتخابات تردید نخواهیم کرد و تمام دستگاه‌ها موظفند بر حسب وظایف قانونی خود از آرای مردم صیانت کنند.

وی خطاب به برخی کشورهای غربی که تحلیل‌های نادرستی از موقعیت سیاسی کشور دارند، گفت: به کشورهای غربی توصیه می‌کنیم براساس آدرس‌های غلط از داخل و خارج کشور، تحلیل‌های نادرست ارائه ندهند و دنباله‌رو عقب‌افتاده‌های سیاسی نباشند و با تدبیر و تحلیل درست، قدرت واقعی ایران را درک کنند.

رئیس دستگاه قضایی تاکید کرد: غربی‌ها باید درک کنند که شعار و اهداف ایران اسلامی، شعارها و اهدافی برحق و برپایه دفاع از مظلومان است و از این روست که ایران هم اکنون در قلوب مردم جهان جای دارد و الگوی ملت‌های مظلوم دنیاست و در حقیقت هیچ زمانی نظام جمهوری اسلامی ایران تا این حد به لحاظ سیاسی، نظامی و سایر جهات دارای استقرار و ثبات نبوده است.

آملی لاریجانی در ابتدای جلسه با تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی گفت: اربعین حسینی باردیگر شعله‌های قیام بزرگ عاشورا را زنده می‌کند، شعله‌هایی که تا قیامت زنده و نورانی خواهد ماند.

وی با تاکید براین ‌که " عاشورا در قلوب مومنان همواره زنده است " گفت: هیچ قلم و زبانی نمی‌تواند عمق ارادت و دلبستگی مومنان پیر و جوان و خردسال به قیام عاشورا را به تصویر کشد و بیان کند هرچند عمق ارادت و علاقه به اهل بیت(ع) برای غربی‌ها قابل درک نیست چون با هیچ ملاک و معیار مادی در این دنیا نمی‌توان این مسئله را سنجید.

آملی لاریجانی گفت: ‌ آمریکایی‌ها سال‌ها در عراق حضور داشتند اما هیچ‌گاه نتوانستند عزت و عظمت عاشورایی مسلمانان و مومنان عراق را درک کنند و نمی‌توانند درک کنند که چگونه ارادتمندان به عاشورا همواره با عزت زندگی خواهند کرد و عزتمندانه از دنیا خواهند رفت.

رئیس قوه قضائیه عشق به ائمه اطهار(ع) را میزان و ملاک حرکت و زندگی مومنان برشمرد و با اشاره به روایاتی در باب جایگاه والای ائمه در " ارض و سماوات " تاکید کرد: ‌مطابق آنچه در روایات بر آن تاکید شده نور امام(ع) در قلوب مومنان نورانی‌تر از خورشید است و امیدواریم قلوب مومنان تا قیام قیامت از خورشید تابان ائمه‌اطهار(ع) منور و مصفا شود.

شایان ذکر است در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی که مسئولین سازمان پدافند غیرعامل کشور هم حضور داشتند، نحوه اجرای پدافند غیرعامل و تسریع کاربرد آن در قوه قضائیه و دستگاهها و سازمانهای تابعه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.