به گزارش افکارنیوز،

به‌دنبال افزایش شدید قیمت خودرو در بازار، این شائبه مطرح شده که خودروسازان داخلی برای دستیابی به اهداف خود در حوزه قیمت‌گذاری، از عرضه خودرو اجتناب می‌کنند و یا به اصطلاح محصولات خود را به صورت قطره‌چکانی به فروش می‌رسانند.

در حال حاضر گروه خودروسازی سایپا با اجرای طرح فروش ویژه محصولات به‌مناسبت عید سعید فطر، خودروهای تولیدی خود شامل تیبا و تیبا2، ساینا، آریو، چانگان، تمامی محصولات برلیانس شامل H220، H230، H320، H330 و برلیانس کراس همچنین محصولات وانت زامیاد را به‌صورت فروش فوری با قیمت قطعی به بازار عرضه کرده و با استقبال مناسب مشتریان مواجه شده است.

در این طرح محصولات گروه خودروسازی سایپا به صورت پیش‌فروش و فروش فوری اعتباری هم عرضه می‌شوند.

گروه خودروسازی سایپا در حالی که بازار خودرو کشور به‌دلیل جو روانی ناشی از تحریم‌ها و افزایش قیمت ارز دستخوش تلاطم شده است، تلاش کرده با عرضه به‌موقع محصول در بازار و اجرای روش‌های پیش‌فروش و فروش فوری با قیمت‌های قطعی، جلوی جو موجود را گرفته و از افزایش قیمت‌ها تا حد امکان جلوگیری کند.

درخصوص محصولاتی که عرضه آن‌ها در طرح فروش سایپا صورت نگرفته است، باید گفت این خودروها به‌علت برنامه تولید از قبل پیش‌بینی شده و ضرورت پاسخ‌گویی به مشتریانی که پیشتر اقدام به ثبت‌نام و پیش‌خرید کرده‌اند، در دستور کار تولید قرار دارد و به‌محض پاسخ به تعهدات قبلی، عرضه آن‌ها در بازار طبق روال سابق صورت خواهد گرفت.

هرگونه خبری در مورد برنامه سایپا برای عدم عرضه محصول به بازار جهت افزایش قیمت تکذیب می‌شود.