عزت الله یوسفیان ملاء در گفتگو با مهر از برگزاری نشست ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی پیرامون بررسی ۳ مورد زمین خواری بزرگ در چند استان کشور خبر داد و گفت: هر یکی از این زمین خواری‍ها بیش از ۱۰۰ هکتار بوده است.

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی اظهار داشت: در ستاد تصمیم گرفته شد که اقدامات لازم برای ابطال اسناد مربوط به زمین خواری‌های بزرگ به عمل آید.

یوسفیان ملاء همچنین از بررسی وضعیت معوقات بانکی و معوقه داران بزرگ و به اصطلاح دانه درشتهای بدهکار بانکی خبر داد و گفت: بیشترین درصد اینگونه از معوقات مربوط به کسانی است که از سیستم بانکی تسهیلاتی را برای تولید و یا ایجاد اشتغال دریافت کرده اند.

وی از انحراف بخشی از تسهیلاتی که به این شکل از سیستم بانکی دریافت شده است، سخن گفت و افزود: متاسفانه برخی از معوقه داران با سوء استفاده توانسته اند تسهیلات دریافت شده را در محلهای دیگری مانند برج سازی، مسکن و خرید و فروش زمین هزینه کنند.

این نماینده مجلس ادامه داد: برنامه ریزی شده است تا با این افراد که ممکن است در حال حاضر تسهیلات دریافت شده از سیستم بانکی را وارد بازار ارز و سکه نیز کرده باشند از طریق بانک مرکزی برخورد قاطع صورت گیرد.

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی بیان داشت: البته علاوه بر حدود اختیارات ستاد، برخوردهای دیگری که توسط دستگاه قضائی با اینگونه افراد صورت می پذیرد نیز در جریان خواهد بود.

یوسفیان ملاء از برخی اقدامات اداری در رابطه با بدهکاران بزرگ بانکی و کسانی که تسهیلات دریافت شده از سیستم بانکی را به انحراف برده اند، سخن گفت و اظهار داشت: اینکه در قالب یک برنامه بتوان با صدور بخشنامه و همکاری دستگاهها، وضعیت این افراد را مشخص کرد نیز در دستور کار است.

وی در پایان سخنانش از برنامه ریزی برای تهیه لیستی از بدهکاران بزرگ بانکی با ذکر نام و مشخصات برای ارائه به بانک مرکزی جهت جلوگیری از تسهیلات دهی به اینگونه افراد تا جلسه بعدی ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی خبر داد.