به گزارش فارس به نقل از بلومبرگ دولت فرانسه قصد دارد در نشست ۲۳ ژانویه وزرای خارجه اروپا تحریم نفت ایران را تسریع بخشد. این در حالی است که برخی کشورهای اروپایی مثل ایتالیا اسپانیا و یونان که مهمترین وارد کنندگان نفت در اروپا از ایران هستند خواستار مهلت شش تا دوازده ماهه برای پیدا کردن جایگزین مناسب برای نفت ایران شده اند .
وزیر نفت عربستان نیز تاکید کرد ریاض به دنبال دستیابی به قیمت ۱۰۰ دلاری برای هر بشکه نفت است. قیمت نفت امروز در بازار نیویورک با دو درصد رشد به بیش از ۱۰۰ دلار رسیده است.
علی النعیمی وزیر نفت عربستان در مصاحبه با شبکه سی ان ان تاکید کرد عربستان قصد دارد قیمت نفت را در سال ۲۰۱۲ میلادی تثبیت کند و به دنبال دستیابی به قیمت ۱۰۰ دلاری برای هر بشکه نفت است.

فرانسه از اتحادیه اروپا خواسته است بیشتر از سه ماه برای اعمال تحریم نفت ایران تاخیر ایجاد نکند. ایران دومین تولید کننده بزرگ نفت اوپک هشدار داده است در صورت تحریم نفت از سوی غرب تنگه هرمز را مسدود خواهد کرد.

بر این اساس قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا در بازار نیویورک برای تحویل در ماه فوریه با ۱.۹۵ دلار افزایش به بیش از ۱۰۰.۶۷ دلار رسیده است . در بازار لندن نیز هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۱.۱ درصد رشد به بیش از ۱۱۲.۵۸ دلار رسیده است. اختلاف بین قیمت نفت آمریکا و برنت به بیش از ۱۱.۶۵ دلار رسیده است .