به گزارش مهر، با آرام شدن بازار ارز و تثبیت نرخ دلار، نقدینگی سرگردان و سرمایه ها دوباره به سمت بازار سکه و طلا حرکت کرد و باعث افزایش تقاضای خرید سکه شد.

قیمت انواع سکه امروز لحظه ای بالا رفت و این روند همچنان ادامه دارد، بر اساس آخرین نرخ ها قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم که در صبح روز جاری ۷۰۰ هزار تومان بود، هم اکنون به ۷۴۵ هزار تومان رسیده است.

نرخ سکه طرح جدید به ۷۳۰ هزار تومان، نیم بهار به ۳۵۶ هزار تومان و ربع بهار به ۱۸۵ هزار تومان صعود کرده است، سکه گرمی نیز بین ۸۸ هزار تومان تا ۹۰ هزار تومان فروخته می شود.

این نرخها دیروز با وجود افزایش شدید قیمت به ترتیب ۶۹۰ هزار تومان، ۶۸۰ هزار تومان، ۳۳۸ هزار تومان، ۱۷۸ هزار تومان و ۸۶ هزار تومان بودند.

نرخ هر گرم طلای زرد ۱۸ عیار امروز برای اولین بار به بالای ۷۰ هزار تومان رسید و بر روی نرخ ۷۰ هزار و ۵۰۰ تومان توقف کرد.

نرخ هر اونس طلا امروز در بازارهای جهانی صعود کرد و به ۱۶۶۱ دلار رسید، فعالان بازار ارز یکی از دلایل افزایش قیمت سکه را افزایش نرخ طلا در بازارهای جهانی عنوان می کنند.

در عین حال افزایش تقاضای خرید سکه نیز از دیگر دلایل افزایش نرخ سکه است، اما هم اکنون نرخ انواع سکه با نرخ واقعی آن بر اساس قیمت جهانی اختلاف قابل توجهی دارد.

در حال حاضر سکه فروشی ها و صرافی های دارای مجوز خرید و فروش سکه، با ازدحام جمعیت برای خرید سکه مواجه هستند که این روند بی سابقه است.