به گزارش افکار نیوز ، رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفتوگو با خبرنگار اقتصاد ی خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد: نشست امروز کمیسیون عمران که با موضوع طرح سئوال از رئیس جمهوری برگزار شد، با حضور نمایندگان سئوال کننده، نماینده دولت (محمدرضا میرتاجالدینی) و اعضایی از هیئت امنای صندوق توسعه ملی و خزانهدار کل کشور برگزار شد؛ علی مطهری و علی اکبر اولیا نماینده سئوال کنندگان از رئیس جمهور در کمیسیون عمران بودند.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی افزود: سئوال کمیسیون عمران از رئیس جمهور، درباره تخصیص نیافتن سهم دو میلیارد دلاری به شهرداری‌ها بود که یک میلیارد آن به تهران و یک میلیارد دیگر آن به سایر کلان شهرها باید تخصیص می‌یافت.

نبود موجودی در صندوق توسعه وبدهکار بودن شهرداری علت اصلی عدم پرداختی‌ها

وی ادامه داد: نماینده دولت در نشست امروز نبود موجودی درصندوق توسعه ملی را علت اصلی پرداخت نشدن سهم شهرداری تهران برشمرد و اضافه کرد که بانک‌های عامل به علت بدهکار بودن شهرداری تهران نمی‌توانستند به شهرداری تهران مبلغی پرداخت کنند.

دولت مصوبه مجلس را مغایر با اصل ۷۵ قانون اساسی می‌دانست

این نماینده مردم در مجلس هشتم گفت: همچنین دولت بر این اعتقاد بود که مصوبه مجلس با اصل ۷۵ قانون اساسی که مبنی بر مشخص بودن محل اعتباری طرح‌ها از ردیفی مشخص است مغایرت داشت ولی مجلس در قانون ذکر کرده بود که دو میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی یا هر محل دیگری که امکان برداشت از آن وجود دارد، صورت بگیرد.

دولت باید بودجه مترو را پرداخت می‌کرد

آقایی یادآور شد: به علت این که مصوبه مجلس پس از تصویب مورد تأئید مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز قرار گرفت باید اجرایی می‌شد و نمایندگان سئوال کننده بر اعتقاد بودند که صندوق توسعه ملی به هر میزان که اعتبار داشت باید به شهرداری‌ها پرداخت می‌کرد.

نمایندگان تا هفته آینده قانع نشوند، رئیس جمهور در صحن توضیح می‌دهد

رئیس کمیسیون عمران مجلس هشتم با استناد به آیین نامه داخلی مجلس، گفت: اگر نمایندگان سئوالکننده از رئیس جمهور تا هفته آینده امضای خود را پس نگیرند و از توضیحات میرتاجالدینی قانع نشوند، رئیس جمهوری هفته آینده باید به مجلس بیاید و پاسخگوی نمایندگان سئوال کننده باشد./