به گزارش افکار نیوز ،عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، در گفتوگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در تشریح مباحث مطرح در نشست امروز عصر (سهشنبه ۲۷ دی) کمیسیون متبوعش، از حضور عبدالرضا شیخالااسلامی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، محمدرضا میرتاجالدینی و فاطمه بداغی معاون امور حقوقی رئیس جمهوری خبر داد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه آنان توضیحاتی را درباره علت پایین بودن نرخ رشد اقتصادی کشور و چگونگی ایجاد یک میلیون و ۶۰۰ هزار شغل در کشورعلی رغم وجود چنین نرخ پایینی، افزود: استناد آنان این بود که به ازای هر ۶۰ متر مربع یک فرصت شغلی در نظر می‌گیرند که این استناد مبتنی بر مبانی نظری و تعریف شده در اقتصاد نیست.

وی ادامه داد: آنان اعلام کردند در سال ۸۹ در سیستان و بلوچستان حدود هفت هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی از سوی دولت ایجاد شد، اگر این بحثدرست باشد و این استان ۳ درصد از جمعیت کشور را دارا باشد عملا باید ۲۰۰ هزار نفر در کشور صاحب شغل دولتی شده‌ باشند، که اصلا چنین چیزی صحت ندارد و در طول سال فرصت شغلی دولتی جدیدی ایجاد نمی‌شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون نظارت و پیگیری اصل ۴۴ قانون اساسی، تصریح کرد: نمایندگان دولت اظهار کردند که سال ۸۹ در پارس جنوبی یکصد هزار فرصت شغلی ایجاد کردند؛ در حالی که آمار فرصت شغلی در تمام این سال‌ها به یکصدهزار هم نمی‌رسد.

قادری با تاکید بر اینکه مباحثی که آنها مطرح کردند مبنای تئوریک نداشت، یادآور شد: اطلاعات مربوط به نابه‌سامانی اشتغال که به آن استناد می‌کردند در اختیار نمایندگان گذاشته نشد.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس هشتم، افزود: فرصتهای شغلی هم که ایجاد شده بیشتر خدماتی هستند و نه دولتی، از سوی دیگر آماری که ارائه میشود آمار گزینشی است و نمیتوان به صحت آن اعتماد داشت و باعث کاهش بهرهوری شده است.