به گزارش افکار نیوز یکی از تجمعکنندگان در گفتوگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: بر اساس مصوبه هیئت وزیران ۱۲ سال پیش در سال ۷۸ باید حقوق بازنشستگان فولادی و سنگ آهن به اندازه شاغلین این صنعت باشد که هنوز این مصوبه اجرایی نشده است.

وی افزود: برخی از بازنشستگان صنعت فولاد ماهانه فقط ۴۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیرند در حالی که بسیاری از این بازنشستگان بدلیل کار کردن در شرایط سخت کنار کوره‌های ذوب و یا معادن زغال سنگ با هزینه‌های درمان بیماری خود روبرو هستند.

وی ادامه داد: بازنشستگان معترض از شرکت ذوب آهن اصفهان و زغال سنگ کرمان به تهران آمده‌اند تا با طرح مشکلات خود از مسئولان وزارت صنعت برای رسیدگی به مشکلاتشان کمک بخواهند.

این بازنشسته همچنین با اشاره به تأخیر ۳ ماهه ایجاد شده در دریافت حقوق خود گفت: با دستور اخیر رئیس جمهور حقوق آبان و آذر ماه پرداخت شد ولی حقوق دی ماه هنوز به ما پرداخت نشده است.

وی افزود: مطالبات بازنشستگان ۲۸۰ میلیارد تومان است که فقط ۱۰۰ میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه حدود ۱۰۰ نفر از بازنشستگان امروز به تهران آمده‌اند، گفت: ما از سال ۶۲ تاکنون از دولت طلب داریم و در حال حاضر حقوق دریافتی شاغلین ۲ برابر حقوق بازنشستگان است.

وی گفت: سری پیش نیز برای اعتراض به وزارت صنایع مراجعه کردیم ولی پاسخ قانعکنندهای به ما ندادند اما باز هم با هزینه خودمان برای دریافت حقوقمان به تهران خواهیم آمد.