به گزارش افکارنیوز،

معاون امور فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اعلام آغاز پروازهای رفت حج ۷ استان از ۲۷ تیرماه امسال به سرزمین وحی گفت: پرواز برگشت حجاج از ۳ شهریور ۹۷ آغاز و ۲۴ شهریور به پایان می‌رسد.

 
وی با بیان این‌که پروازهای رفت تا 24 مرداد ادامه دارد، تصریح کرد: در بازه زمانی 27 تیر تا 24 مرداد مجموعا 93 پرواز حجاج ایرانی را به مقصد عربستان جابجا می‌کنند که از این تعداد سهم هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران 65 پرواز و سهم هواپیمایی سعودی 28 پرواز است.

وی افزود: تعداد مسافران در پروازهای رفت 25 هزار و 250 نفر است که از این تعداد 16250 نفر را ایران ایر و 9000 نفر را هواپیمایی سعودی جابجا می‌کنند.

وی گفت: مسافران 7 استان تهران، البرز، مرکزی، قم، زنجان، سمنان و لرستان از فرودگاه امام خمینی (ره) عازم سرزمین وحی می‌شوند.

معاون امور فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی  امام درباره پروازهای برگشت حجاج نیز گفت:‌ پروازهای برگشت حجاج 3 شهریور 97 آغاز و تا 24 شهریور ماه ادامه دارد. در این پروازها 26970 نفر وارد فرودگاه امام می‌شوند که سهم هما 17820 نفر و سهم هواپیمایی سعودی 9150 نفر است.

رستمی ادامه داد: اختلاف بین مسافران رفت و برگشت پروازهای حج مربوط به عوامل برگزاری حج از جمله حج و زیارت، تیم های پزشکی، تیم‌های خدماتی و... است که با پروازهای دیگری عازم سرزمین وحی می‌شوند.