به گزارش افکارنیوز،

 محمد شریعتمداری در حاشیه نشست مشترک با مدیران فروشگاه‌های زنجیره‌ای کشور و تعاونی‌ها و اتحادیه تعاونی‌های کشور اظهار کرد: در بسیاری از موارد رشد حداقلی، کمتر از ۱۰ درصدی در میزان فروش در فروشگاه‌های زنجیره‌ای وجود دارد و طرح این مساله شاید بیشترناشی از نگرانی موجود در جامعه باشد، ولی آنچه از سوی مدیران فروشگاه‌ها طرح شد فعالیت طبیعی و فروش طبق برنامه است.

وزیر صمت اظهار کرد: در روند تخصیص سهمیه به فروشگاه‌های زنجیره‌ای متناسب با تقاضای مردم در برخی کالا‌های خاص خللی به وجود آمده بود که مدیران این فروشگاه‌ها قول مساعد دادند در اسرع وقت با شارژ انبارشان به تامین کالا از تولید کنندگان یا وارد کنندگان اقدام کنند.

وی افزود: روند تامین مواد اولیه تولید برخی از واحد‌ها هم با مشکلاتی روبه رو شده بود که بیشتر به سیاست‌های ارزی کشور و مقررات ایجاد تمرکز در این سیاست‌ها بر می‌گشت که باهمکاری بانک مرکزی حل و فصل خواهد شد تا به صورت سریع‌تر کالا‌های مورد نیازمردم در اختیار فروشگاه‌های زنجیره‌ای قرار بگیرد و این فروشگا‌ها کماکان با قوت در خدمت مردم باشند.

وزیر صمت ادامه داد: مجموعه امکانات این فروشگاه‌ها با شارژ کامل انبار‌ها در خدمت مردم خواهد بود و مردم اطمینان داشته باشند که دولت با تامین کالا‌های اساسی مورد نیاز آن‌ها تمهیدات لازم را از پیش اندیشیده و امکانات لازم برای تامین این نیاز‌ها درماه‌های آتی حتی در بعضی اقلام بیش ازنیازسال هم وجود دارد.

شریعتمداری در زمینه طولانی بودن زمان ترخیص برخی کالا‌ها از گمرک کشور گفت: نتایج آنچه از اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور و فعالان اقتصادی دریافت شد عمدتا در مشکلاتی در نحوه ترخیص مواد اولیه تولید و کالا‌ها بود که طی جلسه‌ای با رییس کل گمرک این موضوعات مطرح و با تدابیری که در نظر گرفته شد که این روند اصلاح می‌شود.