به گزارش افکارنیوز،

در پایان معاملات روز جمعه وال‌استریت(بامداد شنبه)، درحالی که سهام بخش مالی با رشد سود اوراق قرضه آمریکا، بالا رفتند، انتشار اخباری از این که ترامپ دستور داده است اقدامات لازم برای اجرای تعرفه‌های جدید بر ۲۰۰ میلیارد دلار از واردات چین انجام شود، سود سهام محدود شد.

شاخص صنعتی داوجونز ۸.۶۸ واحد یا ۰.۰۳ درصد رشد کرد و به ۲۶۱۵۴.۶۷ واحد رسید. اس‌اندپی۵۰۰ هم ۰.۷۹ واحد یا ۰.۰۳ درصد افزایش داشت و در سطح ۲۹۰۴.۹۷ واحد بسته شد. کامپوزیت نزدک ۳.۶۷ واحد یا ۰.۰۵ درصد رشد کرد و در ۸۰۱۰.۰۴ واحد به کار خود پایان داد.

شاخص سهام جهان ام‌اس‌سی‌آی که در طول روز به بالاترین سطح خود از ۴ سپتامبر تا کنون رسیده بود، با انتشار اخبار تعرفه‌ای ترامپ و کاهش اعتماد به نفس سرمایه‌گذاران، سود خود را کاهش داد و با رشدی ۰.۲۲ درصدی به کار خود پایان داد.

در وال استریت، بخش مالی با نرخ بهره بالاتر، که به نظر می‌رسد به سود بانک‌ها باشد، رشد کرد. سهام انرژی هم با اوج گرفتن قیمت‌های نفت سود کردند.

با انتشار داده‌های اقتصادی قوی در طول هفته گذشته، که به نظر می‌رسد برای پشتیبانی از برنامه فدرال‌رزرو برای افزایش نرخ بهره کافی باشد، نرخ سود اوراق قرضه، با افت قیمت آنها اوج گرفت و حتی برای چند لحظه از سطح ۳ درصد هم عبور کرد؛ سطح ۳ درصد از لحاظ تاثیر روانی بر بازار، اهمیت ویژه‌ای دارد.

هرچند میزان فروش خرده‌فروشی‌های آمریکا در ماه آگوست با رشد ۰.۱ درصدی مواجه شد که کمتر از حد انتظار بود، ما همراه با این گزارش، داده‌های ماه جولای هم اصلاح شد که بسیار قدرتمندتر بود و از چشم‌انداز هزینه‌کرد بهتر مصرف‌کننده در ربع سوم پشتیبانی کرد.

در بازار ارز، دلار، که در پایین‌ترین سطح یک و نیم ماهه خود بود، در برابر سبد ارزهای مهم جهان تقویت شد. شاخص دلار با رشد خوب ۰.۴ درصدی به ۹۴.۹۲۶ واحد رسید.