به گزارش افکارنیوز،
ایرج رهبر، عضو هیئت مدیره انجمن انبوه سازان استان تهران با بیان اینکه معضل جدید بازار مسکن کمبود واحدهای متراژ کوچک است، گفت: هم اکنون میزان تولید واحدهای متراژ کوچک برای متقاضیان متوسط و ضعیف جامعه نایاب شده و این خود مشکلات این قشر را چندین برابر کرده است.

وی ادامه داد: بسیاری از متقاضیان برای اجاره  نیازمند واحدهای کوچک متراژ هستند که متأسفانه به دلیل عدم طراحی درست در طرح تفصیلی، با مشکل مواجه شده اند.

عضو هیئت مدیره انجمن انبوه سازان استان تهران با اشاره به اینکه بسیاری از واحدهای خالی در تهران مربوط به واحدهای لوکس و لاکچری است، افزود: دولت هم اکنون باید عزم خود را برای واحدهای متراژ کوچک و متوسط به کار گیرد.

رهبر با بیان اینکه وضعیت کنونی بازار مسکن باعث شده که متقاضیان به حاشیه و حومه شهرها مهاجرت کنند، گفت: دولت در 5 سال گذشته برنامه ریزی کرده بود که مسکن اجتماعی را برای متقاضیان طراحی کند اما این طرح تنها در حد حرف باقی ماند.

وی افزود: دولت باید بر بخش تولید تمرکز کند چراکه در نیمه دوم سال قیمت‌ها نه تنها کاهش نمی‌یابد، بلکه نوسانات ایجاد شده در بازارهای موازی بر قیمت مسکن نیز تأثیرگذار خواهد بود.

عضو هیئت مدیره انجمن انبوه سازان استان تهران در پایان تاکید کرد: باید از طریق افزایش قدرت خرید، سرمایه‌ها را به بازار مسکن هدایت کنیم تا مشکل تولید در این بخش برطرف شود.