به گزارش افکارنیوز،

پس از اینکه نرخ دلار امروز روند کاهشی به خود گرفت، اما این روند کاهشی با تاریکی هوا و تعطیلی صرافی‌ها نه تنها متوقف نشد بلکه داغتر هم شده است و بسیاری از افراد اقدام به فروش شبانه دلار‌های خانگی خود در شهر‌های مختلف کشور کرده اند.

بر اساس شنیده‌ها اخبار رسمی و غیر رسمی خبر از رسیدن دلار به کانال ۱۱ هزار تومان می‌دهند این در حالیست که صرافی‌ها بعد از ساعت ۱۸ به کار خود پایان داده و این نرخ ارز‌ها در آخرین ساعات معاملاتی صورت گرفته است.

یکی از فعالان صرافی‌های مجاز در تهران ساعاتی پیش در گفتگو با خبرنگار بورس، بانک و بیمه گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: نرخ دلار به شدت کاهش یافته و مشتریان ما با تماس تلفنی قصد فروش دلار خود را دارند، اما خرید امکان پذیر نیست.

وی افزود: به دو دلیل نمی‌توانیم ارز خریداری کنیم یک اینکه توانایی تحلیل قیمت در شب امکان پذیر نیست و ثبت معاملات در این ساعات به نوعی بی قانونی است و دومین دلیل نیز نوسانات بی سابقه است.

این صراف بیان کرد: البته خوشبختانه این کاهش قیمت بیانگر رشد مثبت در بازار بوده و به نوعی همه صرافی‌ها برای ارزان‌تر شدن سبقت می‌گیرند و پیش بینی می‌شود حتی نرخ دلار تک رقمی یعنی ۹ هزار تومان هم شود.

وی افزود:در نهایت باید با توجه به قوانین و بخشنامه‌های مطرح شده نسبت به تهیه ارز اقدام نموده و از خریداری ارز از دلالان حقیقی یا حاضر در فضای مجازی بشدت خودداری کرد.