به گزارش افکارنیوز،

چین برای اولین بار اقدام به فروش اوراق قرضه آمریکایی با سررسید ۳۰ ساله کرد؛ ضمن اینکه برای سومین بار اقدام به فروش ۳ میلیارد دلار اوراق قرضه در این مقیاس با سررسیدهای مختلف کرد.

 

 در همین حال وزارت دارایی چین اعلام کرد که ۱.۵ میلیارد دلار اوراق قرضه با سررسید ۵ ساله و سود ۳.۲۵ درصد، یک میلیارد دلار اوراق قرضه ۱۰ ساله با سود ۳.۵ درصد و ۵۰۰ میلیون دلار اوراق قرضه ۳۰ ساله با نرخ سود ۴ درصد فروخته شده است.

البته چین در فروش اوراق قرضه آمریکایی مدیریت سفت و سختی را اعمال کرده است. این اوراق قرضه توسط خزانه داری آمریکا با سررسید ۵ ساله، ۱۰ ساله و ۳۰ ساله به ترتیب ۳۰، ۴۵ و ۷۰ نقطه پایه قیمت گذاری شده بود.

همچنین سرمایه گذاران ۱۳.۲ میلیارد دلار از سفارشات نهایی خود را که تقریبا نیمی از آنها برای اوراق قرضه با سر رسید ۵ ساله است را تحویل داده بودند. این در حالی است که سال گذشته سرمایه گذاران دو میلیارد دلار سفارش ارائه داده بودند که اکنون روند نزولی نشان می دهد که می توان گفت برخی از آن به جنگ تجاری میان آمریکا و چین بر می گردد. چین برای انجام این معامله ۱۲ بانک از جمله بانک چین، بانک احداث چین، دویچه بانک، گلمن ساچ، اچ اس بی سی و جی پی مورگان را به استخدام خود در آورده بود.