به گزارش افکارنیوز،
سید سعیدفاضلی در خصوص مرز تجاری شلمچه و مرز تجاری چذابه گفت: ترافیک کامیون‌ها در گمرک چذابه به دلیل بسته شدن مرز تجاری شلمچه است و مرز تجاری چذابه هم برای تردد کامیون‌ها از فردا بسته می‌شود.
 
وی افزود: عراقی‌ها به دلیل تعداد زیاد موکب‌ها در مسیر شلمچه به سمت عتبات عالیات مجبور شدند در روز‌های گذشته مرز را برای تردد کالا‌های تجاری و کامیون‌ها ببندند و صادرکنندگان مجبور شدند کالا‌های خود را به مرز چذابه هدایت کنند که همکاران گمرک در حال حاضر بصورت شبانه روزی جهت تسهیل صادرات خدمت رسانی می‌کنند.

وی افزود: با وجود تلاش‌ها تقاضا برای صادرات کالا از این مرز به شدت بالا رفته و بیش از ۲۰۰۰ کامیون درصف ورودی به بارانداز هستند که امکان ارسال این محموله‌ها با توجه به ظرفیت روزانه ۴۰۰ دستگاه کامیون در بارانداز این مرز خیلی سخت و غیر ممکن است.

فاضلی ادامه داد: با توجه به اینکه طرف عراقی اعلام کرده به دلیل وجود موکب‌های متعدد در مسیر چذابه به عراق، ارسال کامیون به مرز با مشکل مواجه شده است و با وجود ۲۰۰۰ دستگاه کامیون، تعطیلی مرز تجاری چذابه نیز از فردا بر اساس تصمیم مسئولان مرزی کشورمان قطعی شده و از صادرکنندگان و فعالان اقتصادی درخواست می‌کنیم از ارسال محموله‌های صادراتی به این مرز خودداری و از مسیر‌های جایگزین برای صادرات کالا‌های خود استفاده نمایند.