به گزارش افکارنیوز،
احمدرضا عامری مدیرعامل اتحادیه شرکت های تعاونی مسافربری کشور گفت: نرخ حمل و نقل مسافر در اربعین همچنان همانند سال گذشته است و شرکت‌های تعاونی مسافری تنها بخشی است که تاکنون نسبت به سال گذشته تغییر قیمتی نداشته است.

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری کشور اظهار کرد: در سال گذشته حدود 73 هزار سرویس به مرزهای مختلف ایران و عراق داشته‌ایم و پیش‌بینی می‌شود امسال هم این تعداد سفر را پیش رو داشته باشیم و با آمادگی کامل به استقبال سفرهای عتبات می‌رویم.

عامری گفت: در ایام اربعین16 هزار اتوبوس، 46 هزار مینی‌ بوس و 46 هزار سواری مسئولیت جابه‌جایی زائران از نقاط مختلف کشور به مقصد پایانه‌های مرزی را دارند و افزایش قیمتی که در این مدت پیش روی زائران است به دلیل پوشش هزینه‌های سفر یک سر خالی خودروها و با توجه به ترافیک سنگین مسیرهای خروجی صورت گرفته است.

وی گفت: شرکت‌های تعاونی مسافربری مجوز افزایش قیمت در ایام  اربعین تا دو برابر قیمت  سال قبل را دارند و وسایل نقلیه با قیمت‌های سال گذشته خدمات خود را ارائه می‌دهند و پایین‌ترین قیمت بلیت اتوبوس برای این ایام 70 هزار تومان و بالاترین قیمت هم 150 هزار تومان خواهد بود که این موضوع بستگی به وسیله نقلیه و نوع خدمات و VIP بودن آن دارد  و با هرگونه گرانفروشی برخورد قانونی می‌کنیم.