به گزارش افکارنیوز،

محمود پاکدل شامگاه چهارشنبه در نشست با مدیرکل و کارکنان این بنیاد شهید استان افزود: در سال جاری وام مسکن ویژه جامعه ایثارگری ساکن در شهر‌های بالای یک میلیون نفر از ۸۵ میلیون تومان به یکصد میلیون تومان افزایش یافته است.

وی بیان داشت: همچنین این وام در مراکز استان‌ها از ۷۰ میلیون به ۷۷ میلیون تومان و در دیگر شهرستان‌ها از ۶۰ میلیون تومان به ۶۶ میلیون تومان افزایش داشته است.

پاکدل نرخ سود این تسهیلات را چهار درصد وعنوان کرد و گفت: در سال گذشته بیش از ۵۰ هزار فقره تسهیلات مسکن به جامعه ایثارگری در سراسر کشور پرداخت شد.

وی افزود: در سال جاری نیز این تسهیلات به یکصد هزار نفر از جامعه ایثارگری کشور پرداخت شد.

پاکدل اظهار داشت: دوره بازپرداخت این تسهیلات ۲۰ ساله است و این تسهیلات به فرزندان، همسران شهدا، آزادگان، ایثارگران و جانبازان پنج درصد به بالایی که تاکنون وام مسکن دریافت نکرده اند نیز پرداخت می‌شود.

وی همچنین با اشاره به گلزار‌های شهدا در کشور گفت: ۲۰ هزار گلزار در کشور وجود دارد که از این تعداد، ۱۴ هزار گلزار مطهر ساماندهی شده است.

پاکدل سرانه ساماندهی هر مزار شهید در کشور را شش میلیون تومان عنوان کرد و افزود: میانگین ساماندهی گلزار مطهر شهدا در کشور ۷۲ درصد بوده که در کهگیلویه و بویراحمد این میزان از میانگین کشوری بیشتر بوده و معادل ۹۰ درصد است.