به گزارش افکارنیوز،

مسعود خاتونی افزود: زائرینی که از طریق سامانه سماح ثبت نام و اخذ روادید کرده اند می توانند با استفاده از اپلیکیشن "بله" برای دریافت ارز اربعین ثبت نام کرده و نقاط و ایستگاه های ترجیحی خود را انتخاب کنند.

وی خاطر نشان کرد: اگر زائرین نتوانند در نقطه و ایستگاه انتخاب شده به هر دلیلی ارز خود را دریافت کنند خواهند توانست از هر نقطه و ایستگاهی که خود ترجیح دهند اقدام به تحویل گرفتن ارز کنند.

معاون فناوری اطلاعات بانک ملی با اشاره به اینکه ممکن است شخصی از زائرین از دریافت ارز منصرف شود یا نتواند ارز خود را دریافت کند تصریح کرد: مبلغ واریزی سه روز بعد از اربعین با احراز هویت شخص به حساب فرد بازگردانده می شود.

مسعود خاتونی در خصوص ساعات کاری نقاط در نظر گرفته شده برای تحویل ارز نیز گفت: در حال حاضر مطابق مقررات کشور عراق ساعت کاری ۸ صبح تا ۸ شب اعلام شده است.

وی افزود: هم اکنون با توافقات انجام شده شعبه مستقر در فرودگاه نجف به صورت شبانه روزی فعالیت می کند و رایزنی های لازم برای پایانه های مرزی مهران و شلمچه انجام شده است.

مسعود خاتونی ابراز امیدواری کرد: از فردا ایستگاه های مستقر در نقاط صفر مرزی مهران و بغداد به صورت شبانه روزی خدمات رسانی می کنند.

وی در خصوص ایستگاه تحویل ارز در مرز چذابه نیز افزود: تیم بانک ملی ایران در محل تعیین شده مستقر بوده ولی مجوز فعالیت از سوی استانداری بصره صادر نشده است.

عضو هیئت مدیره بانک ملی ایران تصریح کرد: رایزنی های لازم با استانداری بصره صورت گرفته و امیدواریم به زودی مجوز فعالیت صادر شود.