به گزارش افکارنیوز،

محمود حجتی دقایقی پیش در پژوهشکده گل و گیاه محلات اظهار داشت: در کشور خیلی توانایی، ظرفیت و امکانات داریم و جایگاه امروز شایسته ما نیست، درست است اقلیم و شرایط سختی داریم، اما در همین اقلیم سخت، خداوند به قدری ظرفیت به ودیعه گذاشته که نمی‌توان آ‌ن‌ها را برشمرد.

وی افزود: در همین بخش کشاورزی که ما با آن بیگانه هستیم و جدای از بحث بخش، در کل اقتصاد و توانمندی‌های اقتصادی، ایران کشوری توانمند و با ظرفیت است، ما مستحق این فضا‌های روانی که برایمان می‌سازند نیستیم.

وزیر کشور تصریح کرد: در همین منطقه محلات در بحث گل و گیاه چه افتخاراتی آفریده شده و چه ظرفیت‌ها و زمینه‌هایی هنوز وجود دارد که با همین آب محدودی که داریم بتوان آن‌ها را استفاده کرد.

حجتی بیان کرد: در زمان راه‌اندازی فاز نخست گلخانه آیا فکر می‌کردیم یک زمانی در این سطح قرار بگیریم، آیا بیشتر از این نمی‌توان رشد داشت، خداوند می‌داند که این کشور چه اندازه ظرفیت دارد، در همین بخش آب و خاک چه اندازه ظرفیت وجود دارد که مغفول مانده و به آن‌ها توجه نکرده‌ایم.

وی ادامه داد: بزرگترین سرمایه نیروی انسانی را داریم، در دنیا بنگرید، بنگاه‌های بزرگ، شبکه‌های اجتماعی در دنیا که شاید نخستین‌ها در سطح دنیا به لحاظ سرمایه وغیره هستند، مدیران و پشت صحنه آن‌ها چه کسانی قرار دارند، همین جوانان سرزمین ما هستند.

‌حجتی اضافه کرد: همه این‌ها ظرفیت و توانمندی است، باید خودمان را باور کنیم، در ابتدایی‌ترین تولیدات، محصولات و امکانات در زمینه‌ها مختلف درمانده بودیم، اما با اقداماتی که در عرصه‌های مختلف انجام شد، در همین گندم اگر ملاحظه کنید، آیا سطح زیرکشت افزایش یافت، آیا بارندگی سال گذشته از بارندگی ۵ سال یا ۱۰ سال گذشته بیشتر بوده، اما می‌بینیم که میزان واردات گندمی که ۵ تا ۶ میلیون تن بوده به صفر رسیده و امروز به لطف کشاورزان گندم وارد نمی‌کنیم، بنابراین باید از ظرفیت‌های خود استفاده کنیم.