به گزارش افکارنیوز،
عابدین هادی‌نژاد مدیرکل راه آهن تهران افزود: روزانه در مسیرهای رفت و برگشت از ایستگاه تهران، پنج زوج قطار در مسیر تهران- کرمانشاه و یک روز درمیان یک زوج قطار مشهد- کرمانشاه پیش‌بینی شده است.

وی گفت: پیش از این روزانه چهار قطار به سمت استان خوزستان حرکت می‌کرد که این قطارها با ظرفیت کامل در این ایام مورد بهره‌برداری قرار داده شده‌اند، همچنین برای سهولت زائران نیز 6 زوج قطار در مسیر تهران- اهواز- خرمشهر و یک قطار یک روز در میان در مسیر مشهد- خرمشهر پیش‌بینی شده است.

هادی‌نژاد ادامه داد: یک گیت (Gate) خاص برای مسافران اربعین در ایستگاه تهران اختصاص یافته تا زائران دارای بلیت قطار اربعین به سهولت از آن تردد کنند.

وی خاطرنشان کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با پلیس راه‌آهن، نیروهای این ارگان برای مدت اعزام و پذیرش زائران به صورت آماده‌باش در آمده‌اند تا موضوعات امنیتی و انتظامی مسافران به صورت ویژه تامین شود.

گفتنی است، برای گرامیداشت چهلمین روز شهادت امام حسین (ع) و یاران ایشان هر سال آیین مذهبی راهپیمایی اربعین حسینی (ع) به مقصد کربلا با حضور گروه‌های مردمی از کشورهای مختلف برگزار می‌شود.

امسال هشتم آبان ماه مصادف با اربعین حسینی است اما آیین راهپیمایی زائران مطابق سال‌های گذشته از چند روز پیش از اربعین شکل گرفته است.

پارسال بیش از دو میلیون و 200 هزار زائر ایرانی برای حضور در آیین جهانی اربعین حسینی (ع) راهی عتبات عالیات شدند و پیش‌بینی می‌شود امسال نیز همین تعداد زائر از ایران در این مراسم شرکت کنند.