به گزارش افکارنیوز،
اکبر ترکان در پاسخ به این سئوال که آیا با حضور وزیر جدید راه  و شهرسازی مشکلاتی که قبلا در سر راه بازسازی بافت های فرسوده بود کاهش خواهد یافت گفت:به هر حال با مستقر شدن اسلامی وزیر راه و شهرسازی مشکلات کمتر خواهد شد.

وی در پاسخ به این سئوال که به هر حال بعد از اینکه سال گذشته رییس جمهوری شما را به عنوان «مشاور رییس جمهور در امور هماهنگی نوسازی بافت‌های فرسوده و ناپایدار شهری» منصوب کرد دلخوری‌هایی از سوی وزیر مستعفی راه و شهرسازی بوجود آمد آیا مشکل بازسازی بافت فرسوده کمتر خواهد شد؟افزود:امیدوارم که با حضور وزیر جدید راه و شهرسازی مشکلات بازسازی بافت های فرسوده کمتر شود.

ترکان ادامه داد:امیدوار هستم این حوزه نسبت به گذشته فعالتر شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس،اختلاف و نارضایتی میان عباس آخوندی وزیر مستعفی راه و شهرسازی با اکبر ترکان مشاور رئیس جمهور از زمانی آغاز شد که رئیس جمهوری در چهارم دی ماه ۹۶ حکمی برای اکبر ترکان زده و او را مشاور در امور هماهنگی بازسازی بافت‌های فرسوده معرفی کرد.

این حکم در همان روزها نیز چندان به مذاق وزیر مستعفی راه و شهرسازی خوش نیامد، چرا که معتقد بود، او به تنهایی می‌تواند دستور رئیس جمهور مبنی بر اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری را هدایت کند و به سرانجام برساند.

اختلاف و ناراحتی از حکم رئیس جمهور چند روز بعد و در ۱۲ دی ماه به خوبی خود را نشان داد. عملیات نوسازی مسکن در برنامه ملی بازآفرینی بافت فرسوده و ناکارآمد شهری که با مراسم کلنگ‌زنی پروژه مسکونی ۱۰۰ واحدی در محله سیروس واقع در منطقه ۱۲ شهرداری تهران همراه بود یک فرد جدیدی را که ظاهرا بدون دعوت به مراسم آمده بود را به خود دید.

این فرد کسی جزء اکبر ترکان مشاور در امور هماهنگی بازسازی بافت های فرسوده نبود که اتفاقا دیرتر از سایر مدعوین نیز به مراسم کلنگ زنی رسید و حتی بر روی صندلی آخوندی وزیر مستعفی راه و شهرسازی که در حال سخنرانی بود نشست.این اقدامات و اتفاقات سر آغاز اختلاف میان این دو دولتمرد شد.

مقایسه سرانه کاربری‌های بافت فرسوده نشان می‌دهد از ۶۲ درصد بافت فرسوده کشور ۲۹ درصد آن در تهران است و این آمار نشان می دهد که فعال شدن در حوزه بازسازی بافت فرسوده تا چه حد می تواند در کاهش خسارت های زلزله مفید و موثر باشد.