به گزارش افکارنیوز،

رتضی دهقان، معاون عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری، در واکنش به خبر فروش بلیط 15 میلیونی نجف_تهران به زائران گفت: این خبر صحت ندارد چراکه نرخ بلیط‌های پرواز اربعین مشخص است که برای تهران 2 میلیون  و  200 و برای مشهد 2 میلیون و 800 هزار تومان است. این نرخی است که اعلام شده و شرکت‌ها رعایت کرده‌اند.

دهقان افزود: نرخ بلیط برای زائرانی که بنا به هر دلیلی قصد دارند، بلیط برگشت را از کشور عراق تهیه کنند، حداکثر 80 دلار است. 

معاون هوانوردی و امور بین الملل ضمن تکذیب خبر فروش بلیط با نرخ 15 میلیون تومان، تصریح کرد: نمایندگان ما در فرودگاه نجف مستقر هستند، چنانچه کسی بلیطی با این نرخ خریداری کرده است، می‌تواند با ارسال نمونه کپی آن و طرح شکایت در سامانه حقوق مسافر، امکان پیگیری آن را برای ما فراهم آورد تا اقدامات لازم در این خصوص انجام شود.

حیدری مدیرکل امور مرزهای کشور و دبیر ستاد اربعین هم  در رابطه با صحت ادعای فروش بلیطی با نرخ 15 میلیون تومان تاکید کرد: سازمان هواپیمایی بارها از طریق رسانه‌های مختلف و سازمان صدا و سیما اطلاع‌رسانی کرده است که از تاریخ دوم تا 12 آبان ماه، یک ریال به مبلغی که اعلام شده، افزوده نخواهد شد.   

دبیر ستاد اربعین گفت: در صورتی که شخصی مبلغی مازاد بر آنچه تعیین شده، برای خرید بلیط پرداخت کرده باشد، حق شکایت و پیگیری از طریق دستگاه‌های ذیربط را دارد و در صورت صحت این موضوع حتما اقدامات لازم  در این باره انجام خواهد شد.

گفتنی است در جریان اعزام زائران اربعین و بحبوحه بازگشت زوار به کشور، به تازگی اخباری مبنی بر فروش بلیط پرواز نجف به  تهران به بهای 15 میلیون تومان به گوش می‌رسد که جای تامل دارد.