به گزارش افکارنیوز،

 رضا نفیسی مدیرکل ترانزیت و دفتر حمل و نقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه روز گذشته یک حجم ترافیکی سنگین در مرزهای سه‌گانه کشور عراق داشتیم، گفت: حدود 112 هزار نفر روز گذشته از مرز مهران و 157 هزار نفر از مرزهای سه‌گانه وارد کشور شدند.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون میزان حجم ترافیک نسبت به دو روز گذشته در مرزها سه‌گانه کشور عراق کاهش یافته است، گفت: بیشترین حجم تردد و ترافیک روز چهارشنبه بود و 240 هزار نفر از مرز مهران وارد کشور شدند.

مدیرکل ترانزیت و دفتر حمل و نقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تأکید کرد: 340 هزار نفر در چند روز گذشته وارد کشور شدند و هم‌اکنون در مرزهای سه‌گانه وضعیت به حالت نرمال بازگشته، اما همچنان زوار وارد کشور می‌شوند.

نفیسی اظهار کرد: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تمامی اتوبوس‌های خود را وارد مرزهای سه‌گانه کرده تا جابجایی زائران با مشکل مواجه نشود بعبارتی از تمامی پتانسیل خود در این بخش استفاده کرده ایم.

وی یادآوری کرد:حدود 40 هزار سرویس توسط 12 هزار اتوبوس  وارد شده به مرزهای سه‌گانه برای جابجایی زائران انجام شده است.

مدیرکل ترانزیت و دفتر حمل و نقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه حدود 3 میلیون و 400 هزار نفر از پایانه مرزها در این ایام تردد کرده اند، افزود: بیش از 90 درصد از جابجایی‌ها از طریق حمل و نقل جاده‌ای ، سه درصد توسط بخش هوایی و 7 درصد توسط بخش ریلی صورت گرفته است.

وی اظهار کرد: متأسفانه در این ایام بازار سیاهی توسط دلالان ایجاد شده بود، به طوری که برخی از دلالان بلیت‌ها را با نرخ‌های بیشتر از مصوب به فروش می‌رساندند.

نفیسی  توضیح داد: در این ایام، نیروهای تعزیراتی و بازرسی حضور داشتند و اگر مسافران برای بلیت به مشکل بر می‌خوردند، باید به همکاران ما در مرزها مراجعه می‌کردند تا مشکلی برای آنها ایجاد نشود.

مدیرکل ترانزیت و دفتر حمل و نقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اظهار کرد: در بخش‌های خودروهای شخصی نیز نقطه‌های ترافیکی ایجاد شده بود، به ویژه در مسیرهای مهران به ایلام که توسط پلیس راهور یکطرفه شده بود، اما هم‌اکنون با همکاری نیروهای پلیس راهور مشکل برطرف شده و ترافیک در این بخش روانی است.