به گزارش افکارنیوز،

حامد مظاهریان، از تشکیل کارگروه مسکن در نخستین روز‌های کاری وزیر راه و شهرسازی خبر داد و­ افزود: از مهمترین برنامه‌های محمد اسلامی در موضوع مسکن، حل مسئله مسکن مهر و نیز مسکن ­کم درآمد‌ها است و این دو موضوع جزو برنامه‌های اصلی دولت و­ ایشان­­ در زمان گرفتن­ ­ رای مورد توجه نمایندگان مجلس قرار گرفت.

وی افزود:­ اسلامی در نخستین ­روز حضورشان، ­ دستور تشکیل کارگروه مسکن را با مدیریت معاونت مسکن و ساختمان و عضویت معاونت‌ها و سازمان‌های ذیربط بخش مسکن صادر کرد­و بلافاصله این کارگروه تشکیل جلسه داده است و در این جلسه مسایل و چالش‌های اصلی شامل بحث مسکن مهر و مسکن اجتماعی را مورد توجه قرار داده‌است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به لزوم تهیه زیرساخت‌های مسکن مهر گفت: در بخش مسکن مهر موضوع اصلی این است که حدود ۲۷۰ هزار واحد مسکن مهر تمام شده وجود دارد و منتظر زیر ساخت است که قاعدتا بر اساس ماده ۸۵ قانون ساماندهی تهیه زیر ساخت‌ها مسئولیت دیگر دستگاه‌های دولتی مانند وزارت نیرو است.

مظاهریان توضیح داد: در نهایت چیزی که برآورد شده و مورد تایید سازمان برنامه و بودجه نیز­­ هست، این­که برای حل مشکل مسکن مهر ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان منابع مالی به قیمت سال ۹۶ مورد نیاز است­و بر آنیم اقدامات لازم برای پی‌گیری این موضوع فراهم شود.