به گزارش افکارنیوز،
 علی رستمی با اشاره به اعزام و پذیرش بیش از 140 هزار زائر در عملیات پروازی اربعین، از کاهش 27 درصدی تأخیر پروازهای اربعین در فرودگاه بین‌المللی امام(ره) خبر داد.

وی گفت: امسال با درنظر گرفتن گیت‌های اختصاصی گذرنامه برای پروازهای اربعین و همچنین تسهیلات ویژه فرودگاهی، میزان ایستایی زائران اربعین حسینی در فرودگاه امام خمینی(ره) به حداقل رسیده است.

معاون بهره‌برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)‌ با اشاره به انجام بیش از 800 سورتی پرواز در عملیات پروازی اربعین سال 97 اظهار داشت: از تاریخ 27 مهر لغایت 12 آبان ماه 401 سورتی پرواز ورودی و 402 سورتی پرواز خروجی صورت گرفته و در مجموع 140 هزار زائر مراسم اربعین حسینی در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) اعزام و پذیرش شده‌اند.

وی افزود: در عملیات پروازی اربعین تاکنون 70 هزار و 97 زائر از فرودگاه امام خمینی(ره) به شهرهای نجف و بغداد منتقل شده‌اند و 69 هزار و 852 نفر نیز از عتبات عالیات به کشور بازگشته‌اند که البته این تعداد تا پایان ماه صفر افزایش پیدا می‌کند.

‌رستمی از جابه‌جایی بیش از 123 تن بار مسافران در پروازهای رفت و برگشت اربعین خبر داد و گفت: امسال بادرنظر گرفتن گیت‌های اختصاصی گذرنامه برای پروازهای اربعین و همچنین ارائه تسهیلات ویژه از جمله سالن مجزا، برپایی موکب امام روح‌الله با خدمات فرهنگی و رفاهی، حضور راهنمای مسافر در بخش‌های مختلف فرودگاه و فضای مناسب و کافی برای پارک خودرو، رضایت‌مندی زائران اربعین از خدمات فرودگاهی به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته است.

معاون بهره‌برداری فرودگاهی شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) تصریح کرد: سعی کردیم با هماهنگی شرکت‌های هواپیمایی از طریق سازمان هواپیمایی کشوری تأخیر پروازهای اربعین را در فرودگاه بین‌المللی امام(ره) به حداقل برسانیم و خوشبختانه کاهش 27 درصدی تأخیرات را نسبت به سال گذشته شاهد هستیم.