به گزارش افکارنیوز،

 اله مراد عفیفی پور درباره وضعیت عملیات جابجایی کالا در بندر شهید رجایی، اظهار داشت: در دوره زمانی هفت ماه نخست سال۹۷، بیش از ۴۳ میلیون و ۸۰۹ هزار و ۱۷۹ تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران تخلیه و بارگیری شد.

وی افزود: از این رقم، ۲۸ میلیون و ۷۸۷ هزار و ۹۵۰ تن مربوط به کالا‌های غیرنفتی و ۱۵ میلیون و ۲۱ هزار و ۲۲۹ تن نیز به فرآورده‌های نفتی اختصاص دارد.

عفیفی پور اذعان داشت: از ابتدای سال جاری تا آبان ماه، حجم صادرات غیرنفتی به رقم ۱۹ میلیون و ۷۸۷ هزار و ۳۸۷ تن رسید و همچنین دو میلیون و ۸۹۶ هزار و ۸۸۳ تن، ترانزیت کالا صورت گرفت.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان خاطرنشان کرد: سه میلیون و ۶۷۵ هزار و ۹۱۹ تن از اینگونه کالا‌ها طی مدت یاد شده، وارد بزرگترین بندر تجاری کشور شد.

وی اضافه کرد: در این دوره زمانی، یک میلیون و ۶۲۱ هزار و ۴۴ تن کالای غیرنفتی از بندر شهید رجایی به بنادر دیگر منطقه ترانشیپ و ۲۲ هزار و ۱۴۳ تن نیز کابوتاژ (حمل و نقل ساحلی) شد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با اشاره به آمار عملیات نفتی هفت ماه اخیر که در بندر خلیج فارس به عنوان زون نفتی این منطقه ویژه بندری انجام شد، گفت: ۹ میلیون و ۳۸۶ هزار تن فرآورده نفتی در این دوره زمانی، کابوتاژ و ۲۶ هزار و ۹۰۱ تن نیز ترانزیت شد.

عفیفی پور حجم صادرات اینگونه کالا‌ها را چهار میلیون و ۷۰۸ هزار و ۴۶۳ تن اعلام کرد و اظهار داشت: ۸۹۹ هزار و ۷۹۵ تن فرآورده نفتی نیز وارد این بندر شد که در مقایسه با سال گذشته، کاهش ۵۱ درصدی داشته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، دو هزار و ۲۲۹ فروند شناور در اسکله‌های چهل گانه دروازه طلایی اقتصاد ایران پهلو گرفت که از این تعداد، یک هزار و ۸۸۷ فروند مربوط به کشتی‌های دارای تناژ بالای هزار تن بوده است.