به گزارش افکارنیوز،

 مسعود کرباسیان، که پیش از این با دارا بودن مدرک دکتری در رشته مدیریت و برنامه‌ریزی در بخش اقتصاد کلان فعال بود امروز با سمت مدیرعاملی شرکت ملی نفت، این پست جدید را تحویل گرفت.

کرباسیان فعالیت خود را در سمت‌های دولتی از سال ۶۱ در نقش معاون اقتصادی و بازرگانی وزارت صنایع سنگین آغاز کرد، پس از آن از سال ۶۸ تا سال ۷۱ به سمت معاون طرح و برنامه وزارت بازرگانی در آمد.

طی یک دوره ۵ ساله پس از سال ۷۱ مسئولیت معاون بازرگانی خارجی وزارت بازرگانی را بر عهده گرفت.

وی از سال ۷۶ تا ۷۷ نقش معاون بازرگانی وزارت نفت را ایفا کرد، پس از آن تا سال ۸۰ معاون بازرگانی داخلی وزارت بازرگانی بود.

در یک دوره ۴ ساله تا سال ۸۴ رئیس کل گمرک وزارت اموراقتصادی و دارائی بود و پس از آن تا سال ۸۸ در معاون خدمات شهری شهرداری تهران فعال بود.

سپس با تغییر حوزه کاری خود در شهرداری تهران مشغول به کار شد و به مدت یک سال تا ۸۹ مشاور عالی شهردار تهران، مدیر عامل و نایب رئیس هیات مدیره سازمان سرمایه گذاری و مشارکت‌های مردمی بود.

کرباسیان در دولت یازدهم در سمت معاون وزیر اقتصاد و ریاست گمرک کل کشور را بر عهده گرفت، در دولت دوازدهم به عنوان یکی از گزینه‌های وزیر اقتصاد معرفی شد که در نهایت با رای بالا توانست اعتماد مجلس را کسب کند.

دوره تصدی گری وزارتخانه اقتصاد برای کرباسیان بیش از یک سال طول نکشید و در ۴ شهریور ماه سال جاری استیضاح شد.

کمتر از ۳ ماه از برکناری کرباسیان از وزارت اقتصاد و دارایی، صبحت‌هایی در خصوص ورود کرباسیان به هیئت مدیره شرکت ملی نفت به گوش رسید.

وزارت نفت که از چندی پیش به دلیل قانون منع به کارگیری بازنشستگان نیاز به خانه تکانی در بخش‌های مختلف مدیریتی داشته، شروع به تقدیر از مدیران بازنشسته خود و یافتن جایگزین برای آن‌ها کرده است که در این راستا کرباسیان روز گذشته به عنوان معاون وزیر نفت، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و عضو اصلی هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران از سوی وزیر نفت انتخاب شد.

انتخابی که صحبت‌هایی پیرامون سابقه کاری مرتبط این فرد با حوزه مدیریتی جدید و اخذ مجوز برای فعالیت با وجود بازنشسته بودن این فرد مطرح شد.