به گزارش افکارنیوز،

 آیدین ختلان مشاور ویژه وزیر نفت در همایش بزرگ جایگاه‌داران عرضه فرآورده‌های نفتی که امروز (چهارشنبه 30 آبان ماه) در سالن همایش‌های بین‌المللی رازی علوم پزشکی برگزار شد،  با بیان اینکه در 2 سال گذشته مسائلی وجود داشت که اقتصاد صنف جایگاه‌داران عرضه فرآورده‌های نفتی را  تضعیف کرده بود، اظهار کرد:  وزارت نفت درصدد اجرای سیستم جدیدی است که مشکلات این صنف از جمله ثابت ماندن کارمزد جایگاه‌داران، هزینه حمل‌ونقل و پخش فرآورده‌های نفتی را رفع کند.

وی با اشاره به نحوه تخصیص بودجه به ارگان های دولتی گفت: سازمان برنامه و بودجه وظیفه اختصاص بودجه به ارگان‌های مختلف را دارد، اما وزارت نفت از این موضوع مستثنی بوده و تأمین بودجه خود را از 14.5 درصدی که از درآمد فروش نفت حاصل می‌شود، تأمین می‌کند.

مشاور ویژه وزیر نفت افزود: تنها موضوعی که وزارت نفت برای تأمین بودجه آن باید به سازمان برنامه و بودجه مراجعه کند مربوط به کارمزد جایگاه‌داران عرضه فرآورده های نفتی است و در این موضوع وزارت نفت هیچ دخل و تصرفی در کم و زیاد کردن آن ندارد.

به گفته وی، مفاهیم اولیه طرح برندینگ که در چند سال اخیر در دست اجراست به خوبی برای جایگاه‌داران عرضه فرآورده‌های نفتی قابل فهم نبوده و در سطح جایگاه‌داران خرد از این موضوع برداشت درستی نشده است.

در ادامه این همایش پیمان کامران رئیس انجمن جایگاه‌داران سوخت استان اصفهان با اشاره به افزایش 300 درصدی هزینه‌های نگهداری جایگاه‌های سوخت، گفت: در سال 95 و 96 شرکت پخش فرآورده‌ها به ترتیب 6 درصد و 8 درصد کارمزد جایگاه‌داران را افزایش داد.

رئیس انجمن جایگاه‌داران سوخت استان اصفهان افزود: موضوع مهم دیگر که واقعا معیشت جایگاه داران را به چالش انداخته است ایجاد تلمبه‌های کنار خیابان بود که طبق قانون ایجاد آن از سمت شهرداری نباید انجام شود.