به گزارش افکارنیوز،

محمد یوسفی رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی درباره آخرین وضعیت مصوبه سازمان حمایت مبنی بر تصویب قیمت 9800 تومانی برای فروش هر کیلو مرغ اظهار کرد: با توجه به اعتراض انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی، قیمت مصوب مرغ به 11 هزار و 500 تومان تغییر کرد که پس از امضای ستاد تنظیم بازار مصوبه جدید در اوایل هفته آینده ابلاغ می‌شود.

وی، قیمت کنونی مرغ در بازار را تابع عرضه و تقاضا دانست و افزود: اگرچه قیمت مصوب از سوی ستاد تنظیم بازار در چند روز آینده ابلاغ می‌شود، اما با کاهش و افزایش تقاضا این نرخ در بازار دستخوش تغییر و تحولاتی قرار خواهد گرفت.

یوسفی نرخ واقعی هر کیلو مرغ زنده با احتساب سود مرغدار را 7 هزار و 200 تا 7 هزار و 500 و مرغ آماده به طبخ 11 هزار و 500 تومان اعلام کرد.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی ادامه داد: با توجه به وضعیت کنونی نهاده‌ها، اعلام نرخ جدید از سوی ستاد تنظیم بازار به سود مرغدار است و با افزایش قیمت تمام شده، تجدید نظر در نرخ مصوب مرغ  برای استمرار تولید از سوی مرغدار یک ضرورت به شمار می‌رود.

وی در پایان نرخ کنونی هر کیلو ذرت را یک هزار و 300 و کنجاله سویا 2 هزار و 700 تومان اعلام کرد و گفت: باتوجه به استمرار مشکلات حمل‌ونقل، نمی‌توان پیش بینی راجع به وضعیت بازار نهاده‌ها در روزهای آتی داشت.