به گزارش افکارنیوز،

دستیار وزیر و مدیرکل آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه و هیئت همراه در دیدار با سیدحامد عسگری مشاور رئیس بنیاد مستضعفان و جمعی از مدیران ارشد بنیاد مستضعفان موانع موجود برای تعامل هلدینگ‌ها و شرکت‌های زیر مجموعه بنیاد مستضعفان با کشور‌های آسیا و اقیانوسیه را بررسی کردند.

سید حامد عسگری مشاور رئیس بنیاد مستضعفان در این جلسه  بر ضرورت تعامل هرچه بیشتر میان این نهاد انقلابی و وزارت امور خارجه خصوصا در بحث صادرات غیر نفتی تاکید کرد.

وی با اشاره به پتانسیل گسترده مجموعه بنیادٰ مستضعفان، یکی از مهم‌ترین رویکرد‌های بنیاد مستضعفان را رقابت نکردن با بخش خصوصی و نگاه محوری به امر صادرات توصیف و تأکید کرد: بنیاد مستضعفان به دنبال افزایش تعامل اقتصادی با کشور‌های مختلف جهان بویژه همسایگان در منطقه خاورمیانه و کشور‌های آسیا و اقیانوسیه است.

عسگری با اشاره به نشست چندی پیش روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با رئیس و مدیران بنیاد مستضعفان گفت: پس از این دیدار کارگروه‌هایی تشکیل و جلسات مختلفی برای تحقق اهداف مشترک برگزار شد و جلسه حاضر در راستای جلسات پیشین و با تمرکز به ظرفیت‌های کشور‌های آسیا و اقیانوسیه برگزار می‌شود.

 فرازنده دستیار وزیر امور خارجه با اشاره به پتانسیل‌های گسترده بنیاد مستضعفان در حوزه صادرات گفت: بنیاد مستضعفان با شدیدتر شدن فشار تحریم‌ها جایگاه ویژه‌ای برای مقابله با تحریم‌های ظالمانه دارد و تسهیل تبادلات بنیاد مستضعفان با کشور‌های مختلف می‌تواند نقش سازنده‌ای در بهبود وضعیت اقتصادی کشور و مقابله با تحریم‌های یک طرفه و جدید داشته باشد.