به گزارش افکارنیوز،

رضا خلیلی عصر امروز در جمع مدیران سازمان منطقه ویژه پارس جنوبی با اشاره به نشست اخیر اوپک در وین اظهار داشت: با وجود شیطنت برخی دولت‌ها خوشبختانه با درایت وزیر نفت، ایران از برنامه کاهش تولید اوپک مستثنی شد که این امر در واقع دفاع از کیان و حیثیت ایران محسوب می‌شود.

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با تقدیر از تلاش کارکنان و مدیران سازمان منطقه ویژه پارس جنوبی گفت: ترمیم حقوق کارکنان مدت موقت صنعت نفت، بهبود وضعیت بیمه‌ای و بیمه تکمیلی و استفاده از درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های صنعت نفت برای این دسته از کارکنان می‌تواند تأثیر به‌سزایی در افزایش انگیزه برای تحقق اهداف صنعت نفت فراهم کند.

خلیلی، منطقه ویژه پارس جنوبی را قطب انرژی و اقتصادی کشور دانست و تصریح کرد: لازم است در دو عرصه نسبت به انجام فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی متناسب با مناطق و نواحی اطراف پیرامون صنعت و کارکنان برنامه‌ریزی شود.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس نیز در این نشست با تقدیر از تلاش‌ها و گام‌های مثبت معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت در امور عملیات غیرصنعتی به‌ویژه در حوزه منابع انسانی گفت: کاهش انگیزه بین کارکنان می‌تواند یک تهدید جدی در صنعت نفت به‌ویژه در مناطق عملیاتی و تولیدی محسوب شود، اما از طرفی نیز تنوع مناطق عملیاتی، ترکیب سنی، تحصیلی و جغرافیایی تصمیم‌گیری در حوزه منابع انسانی را بسیار سخت کرده است.

سید پیروز موسوی با بیان اینکه ساماندهی حقوق و مزایای نیرو‌های قرارداد مستقیم انجام شده است تصریح کرد: این امر باتوجه به افزایش حجم فعالیت‌ها در حوزه صنعت نفت و گاز کشور می‌تواند انگیزه زیادی برای کار و فعالیت اثربخش در صنعت نفت فراهم کند.

وی نیروی انسانی پویای وزارت نفت را دارای نقش تأثیرگذاری در پیشبرد اهداف اقتصادی کشور دانست و تأکید کرد: صیانت از نیروی انسانی به‌عنوان سرمایه هر سازمان در رأس برنامه‌های وزارت نفت است و کارکنان صنعت نفت نیز در تمام مناطق عملیاتی صنعت نفت و گاز کشور با تمام توان در حال کار و تلاش برای پیشبرد اهداف عالیه وزارت نفت برای عبور از شرایط اقتصادی کنونی‌اند.