به گزارش فارس، قرار بود امروز جلسه کمیته قیمتگذاری خودرو برای تصمیمگیری در مورد برخی خودروهای داخلی و نهایی شدن شیوهنامه فروش خودرو برگزار شود که این اتفاق نیفتاد.

معمولاً دعوتنامه حضور در جلسه کمیته قیمت‌گذاری خودرو ابتدای هفته برای اعضا ارسال و جلسه نیز در روز دوشنبه برگزار می‌شود که این هفته این اقدام صورت نگرفته است.

محسن صالحی‌نیا، معاون اقتصادی و امور صنایع وزیر صنعت به فارس گفته بود: شیوه‌نامه فروش خودرو روز دوشنبه در کمیته قیمت‌گذاری خودرو نهایی می‌شود.

ادامه اختلاف نظر خودروسازان و نمایندگان سازمان حمایت در جلسه اخیر کمیته قیمت‌گذاری خودرو باعثشد تا جلسه هفته گذشته این کمیته بدون تصمیم‌گیری در مورد تعدیل قیمت برخی خودروها به پایان برسد.

این در حالی استکه شهرام میرآخرلو، عضو کمیته قیمت‌گذاری خودرو با اشاره به ارائه پیشنهادات ایران خودرو، پارس خودرو، سایپا دیزل و ایران خودرو دیزل برای افزایش قیمت برخی محصولاتشان، به فارس گفته بود: مدارک ایران خودرو ناقص بود که با تکمیل آن، پیشنهاد این شرکت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

به گفته وی، نکوئی مهر رئیس سازمان حمایت از تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان به عنوان رئیس جلسه در این نشست حضور نداشته و به همین دلیل تصمیم‌گیری خاصی در کمیته صورت نگرفته است.

میرآخرلو گفته بود: قرار است پیشنهاد خودروسازان را برای افزایش قیمت محصولاتشان با نکوئی مهر مطرح کنیم و به جمع‌بندی نهایی برسیم.

این در حالی استکه تاکنون نتیجه‌ای در مورد تصمیم کمیته قیمت‌گذاری خودرو اعلام نشده است.

در همین حال، علی اصغر سرائی نیا، معاون فروش و بازاریابی ایران خودرو روز گذشته با بیان اینکه مدارک ارائه شده از سوی این شرکت به کمیته قیمت‌گذاری خودرو کامل است، گفته بود: در جلسه آینده کمیته قیمت‌گذاری خودرو در مورد پیشنهاد افزایش قیمت ۳ محصول ایران خودرو شامل گراند ویتارا، تندر ۹۰ و برخی مدل‌های پژو ۲۰۶ تصمیم‌گیری خواهد شد.

خودروسازان در حالی از بالارفتن قیمت‌تمام شده تولیداتشان گلایه‌مندند که غضنفری، وزیر صنعت امروز اعلام کرده که افزایش قیمت ودروها تا پایان سال بعید است.

به این ترتیب در صورت توافق خودروسازان و سازمان حمایت ممکن است در کمیته قیمتگذاری خودرو برای افزایش قیمت برخی مدلهای خودرو تصمیمگیری و اعمال آن به سال آینده موکول شود.