به گزارش افکارنیوز،

 محمود حجتی ظهر امروز در پایان نشست هیات دولت، در جمع خبرنگاران درباره کاهش قیمت محصولات لبنی گفت: قیمت خرید شیر از دامدار ۲ هزار تومان است، درخصوص قیمت لبنیات و فرآورده‌های لبنی نیز سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و سایر دستگاه‌های باید پیگیری کنند.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا قیمت مشخصی در خصوص محصولات لبنی اعلام نشده است؟ اظهار کرد: این قیمت وجود دارد، قیمت هر لیتر شیر از دامداری ۲ هزار تومان است و بر اساس آن، قیمت محصولات لبنی پرمصرف باید در بیاید که قطعا قیمت کنونی بیشتر از قیمتی است که باید باشد، سازمان حمایت باید این قیمت را مشخص کند و بر آن نظارت کند.

این عضو دولت دوازدهم در خصوص قیمت مرغ نیز تصریح کرد: قیمت هر کیلوگرم مرغ حدود ۱۰ هزار تومان است و بیشتر از این، احجاف در حق مصرف‌کننده است، ارزیابی‌های ما و سازمان حمایت نیز همین است، در حال پیگیری هستیم تا قیمت‌ها بر همین اساس باشد.

حجتی در پاسخ به این سئوال که عرضه کالا‌ها با قیمت دولتی برای متعادل‌سازی بازار انجام می‌شود؟ خاطرنشان کرد: به خاطر بالا رفتن قیمت‌ها، هم‌اینک از ذخایر موجود، مرغ منجمد در حال عرضه به بازار است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا صحت دارد که افراد با در دست داشتن کارت ملی، گوشت منجمد می‌توانند بگیرند؟ گفت: این مسئله به خاطر آن است که عده‌ای گوشت یارانه‌ای را می‌گرفتند و سپس این گوشت‌ها را در بازار آزاد تزریق می‌کردند، برای آنکه این گوشت یارانه‌ای گروه‌های بیشتری از مردم را شامل شود، این محدودیت ایجاد شده است.