به گزارش افکارنیوز،

 «باب گودلات» رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا، «ماکان رحیم» لابی‌گر ایران و آمریکا را تحت فشار قرار داده تا از قانونی که به آمریکا اجازه می‌دهد تا مانع از افزایش قیمت نفت توسط اوپکی‌ها شود، حمایت کند.

رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا از «ماکان دل‌رحیم» رئیس بخش ضد تراست وزارت دادگستری و دستیار دادستان کل آمریکا را تحت فشار قرار داده تا از این قانونی که بر علیه اوپک است حمایت کند.

گودلات که یک عضو جمهوری‌خواه است، اعلام کرد سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) این ماه موافقت کرده تا برای بالا رفتن قیمت نفت تولیدش را کاهش دهد و این چیزی است که قانون آمریکا را نقد می‌کند.

وی گفت: «اوپک مسئولیت رفتارهای ضد رقابتی خود را نمی‌پذیرد و در حقیقت قانون آنتی‌تراست آمریکا را به سخره می‌گیرد.»

ماکان دلرحیم رئیس بخش صد تراست وزارت دادگستری و همچنین لابی‌گر مسائل مربوط به ایران و آمریکا پس از شنیدن صحبت‌های باب گودلات در پنل کمیته ضد تراست اعلام کرد: «دولت درباره این مصوبه بررسی جدی خواهد کرد.»

آمریکا به دنبال کاهش قیمت نفت است چرا که به رغم اینکه تولید بیشتری دارد اما وارد کننده عمده نفت در جهان هم است.

پیش از اجلاس اخیر اوپک ترامپ در توئیتی اعلام کرده بود کشورهای عضو اوپک نباید قیمت نفت را افزایش دهند.

پیش از این هم طی مذاکراتی که نمایندگان نفتی آمریکا با نمایندگان نفتی روسیه و عربستان داشت تلاش کرد تا قیمت نفت را در بازارهای جهانی پایین نگه دارد.

در اجلاس اخیر که در وین اتریش برگزار شد نمایندگان کشورهای صادر کننده نفت اعلام کردند:« اوپک دستور از آمریکا نمی‌گیرد و اوپک سازمان مستقل است که خودش تصمیم خواهد گرفت.»