گروه اقتصادی- داماد روحانی حکم معاونت وزارت صمت را که دریافت کرد انتقادات از فامیل بازی در انتصاب ها شروع شد و کاربران فضای مجازی نسبت به این انتصاب اعتراض کردند. حتی عده ای این انتصاب را خودشیرینی وزیر صنعت برای رئیس جمهوری دانستند.

به گزارش افکارنیوز، اما وزیر صنعت در دفاع از انتصاب خود با تاکید بر اینکه نسبت داشتن با یک شخصیت مهم جرم نیست گفت که داماد رییس جمهور را بر اساس شایسته سالاری به عنوان معاون خود انتخاب کرده است.

رضا رحمانی در دفاع از تصمیم خود گفت: انتصاب وی به سمت معاونت وزیر اصلا ربطی به داماد رییس جمهور بودن یا نبودن این فرد ندارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: همیشه ایراد گرفته می‌شود که چرا از جوانان استفاده نمی‌شود؛ اما داماد رییس جمهور یک نیروی جوان و نخبه است. هر کس سوابق داماد رییس جمهور را دید به ما برای این انتصاب تبریک گفت.

وی درباره سابقه اجرایی داماد رییس جمهور گفت: وی در حوزه معاونت فناوری رییس جمهور سِمَت داشته و رییس ستاد توسعه‌ای بوده است و از آنجا به وزارت صمت آمده است؛ ضمن آنکه لیسانس زمین شناسی دارد، فوق لیسانس او مرتبط است و دکترای زمین شناسی هم دارد.

رحمانی بیان کرد: آنها که درباره این انتصاب تردید داشتند، وقتی سوابق او را دیدند به ما تبریک گفتند؛ قطعا اگر هر کسی سوابق او را ببیند، آن را تایید می‌کند. داماد رییس جمهور بودن فاکتور انتخاب نبوده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بدون تردید این فرد از نظر شایستگی‌ها، صلاحیت‌های فردی، کارآمدی، مدارک تحصیلی و انگیزه روزمه‌ای قوی دارد و هیچ بحث دیگری جز این محورها در میان نبوده است.

وی تاکید کرد: این فرد فارغ از اینکه داماد رییس جمهور روحانی باشد یا نباشد انتخاب شده است.

این عضو هیئت دولت اعلام کرد: نسبت داشتن با یک شخصیت مهم جرم نیست و البته فاکتوری برای انتصاب او نیز نبوده است.

اما پس از این انتصاب جنجال رسانه ای ادامه داشت تا اینکه رمضانعلی سبحانی فر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس و سخنگوی حزب اعتدال و توسعه به عنوان حزب حامی رئیس جمهور با اشاره به انتصاب کامبیز مهدی زاده داماد حسن روحانی به عنوان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت که طبق شنیده‌های بنده رئیس جمهور دستور داده تا حکم دامادش به عنوان معاون وزیر صمت هر چه زودتر باطل شود»

پس از خبر نارضایتی روحانی از این استعفا امروز داماد جوان و 33 ساله روحانی استعفای خود را از این سمت اعلام کرد.

در متن استعفای وی خطاب به وزیر صنعت آمده است:" از اینکه اینجانب را قابل دانستید و در این مقطع از بنده دعوت نمودید که در این وزارتخانه همراه تان باشم کمال تشکر و قدردانی را دارم.

اجازه می خواهم از خدمت تان مرخص شوم و به فعالیت های علمی و پژوهشی خود در سنگر قبلی ام ادامه دهم.

باردیگر از حسن ظن و اعتماد حضرتعالی سپاسگزارم".