به گزارش افکارنیوز،

 حسام عقبا‌یی نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان  تهران با بیان اینکه طبق آمارهای  بانک مرکزی، در ماه گذشته قیمت ها در بازار مسکن،  رشد 83 درصدی داشته است، گفت: بررسی‌های میدانی نیز حا‌کی از آن است که قیمت مسکن در این  بازار بیش از 100 درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: افزایش تسهیلات بانکی باید متناسب با قیمت مسکن باشد زیرا که هم اکنون بسیاری از دریافت کنند‌گان تسهیلات  از خرید مسکن جا مانده‌اند و دولت باید در این بخش اقدامات لازم را به کار گیرد.

 عقبا‌یی افزود دولت باید با تکمیل مسکن مهر این واحد‌ها را وارد بازار مسکن کند زیرا که هم اکنون بسیاری از خریداران به دنبال سر پناهی در حاشیه شهر‌ها هستند.

وی تاکید کرد: دولت و بانک مرکزی باید میزان تسهیلات را پیش از گذشته تقویت کنند.همچنین واحد های مسکن مهر به ویژه در پردیس، پرند و هشتگرد باید هر چه سریعتر به اتمام برسند زیرا که پایین آمدن قدرت خرید مردم، زمینه ساز رونق بازار خرید و فروش مسکن در این شهر‌ها می‌شود.

عقبا‌یی در پایان تاکید کرد: دولت باید نقدینگی در دست مردم را به سمت سرمایه گذاری در بازار مسکن هدایت کند و با افزایش تولید بتواند عرضه و تقاضا را به ثبات برساند.