به گزارش افکارنیوز،

 اعضای کمیسیون عمران مجلس به همراه محمد سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان از طرح پیشرفت و آبادانی شهرستان قلعه گنج و اقدامات محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان در این شهرستان بازدید می کنند.

مسعود حیدروند مسئول طرح پیشرفت و آبادانی شهرستان قلعه گنج درخصوص اهداف و برنامه های این بازدید گفت: نمایندگان کمیسیون عمران پس از بازدید از دامداری مردمی و آشنایی با اهداف این طرح از جمله تامین معیشت مردم و حفظ منابع طبیعی از شهرک صنعتی و کارخانه های ایجاد شده توسط شرکت های وابسته به بنیاد مستضعفان و بخش خصوصی بازدید می کنند.

وی افزود: هدف از احداث این کارخانه ها فراوری محصولات لبنی و کشاورزی منطقه جهت تکمیل زنجیره ارزش و ایجاد ارزش افزوده است و در گزارش که ارائه می شود نمایندگان در جریان تاثیر این کارخانه ها در منطقه قرار می گیرند.

حیدروند بازدید از کارخانه آهک را یکی دیگر از برنامه های بازدید اعضای کمیسیون عمران از شهرستان قلعه گنج توصیف کرد و افزود: توجه به معادن یکی از اهداف بنیاد مستضعفان در شهرستان قلعه گنج است و کارخانه آهک در همین راستا در حال ساخت است که اردبیهشت سال 98 به بهره برداری می رسد.

مسئول طرح پیشرفت و آبادانی شهرستان قلعه گنج بازدید از گلخانه های احداث شده در این شهرستان که با همکاری بنیاد علوی، سازمان فنی و حرفه ای و جهاد کشاورزی ایجاد شده اند را از دیگر برنامه های این بازدید برشمرد. این گلخانه ها با تسهیلات اعطایی بانک سینا به اهالی منطقه و توسط جوامع محلی در راستای صرفه جویی در مصرف آب و افزایش بهره وری ایجاد شده اند.