به گزارش افکارنیوز،

 حسام عقبا‌یی با اشاره به رشد ۱۰۰ درصد قیمت مسکن نسبت به مدت مشابه سال گذشته، بیان کرد:طبق آمار‌های بانک مرکزی، در ماه گذشته قیمت‌ها در بازار مسکن، رشد ۸۳ درصدی داشته است، اما بررسی‌های میدانی نیز حا‌کی از آن است که قیمت مسکن در این بازار بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اهمیت تکمیل واحد‌های مسکن مهر برای متقاضیان افزود: دولت باید با تکمیل مسکن مهر این واحد‌ها را وارد بازار مسکن کند، زیرا که هم اکنون بسیاری از خریداران به دنبال سر پناهی در حاشیه شهر‌ها هستند.

نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک تصریح کرد: افزایش تسهیلات بانکی باید متناسب با قیمت مسکن باشد، زیرا که هم اکنون بسیاری از دریافت کنند‌گان تسهیلات از خرید مسکن جا مانده‌اند و دولت باید در این بخش اقدامات لازم را به کار گیرد.

عقبایی در خصوص لزوم افزایش وام مسکن اظهار کرد: دولت و بانک مرکزی باید میزان تسهیلات را پیش از گذشته تقویت کنند. همچنین واحد‌های مسکن مهر به ویژه در پردیس، پرند و هشتگرد باید هر چه سریعتر به اتمام برسند، زیرا که پایین آمدن قدرت خرید مردم، زمینه ساز رونق بازار خرید و فروش مسکن در این شهر‌ها می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: دولت باید نقدینگی در دست مردم را به سمت سرمایه گذاری در بازار مسکن هدایت کند و با افزایش تولید بتواند عرضه و تقاضا را به ثبات برساند.