به گزارش افکارنیوز،

علی‌اصغر اصغری عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: طرح تشدید نظارت بر بازار به مناسبت شب یلدا با مشارکت بازرسان معاونت بازرسی، نظارت و حمایت از مصرف کنندگان استان و با حضور بیش از 3 هزار و 500 نفر تا پایان هفته اجرا می‌شود.

وی گفت: این طرح با هدف ایجاد فضایی آرام برای خرید شهروندان و برخورد با افزایش غیرمنطقی قیمت اقلام پرمصرف و مورد نیاز مردم از جمله میوه، آجیل، شیرینی، مرغ، ماهی و گوشت قرمز اجرایی شده است.

اصغری بیان داشت: در این طرح از مشارکت 3 هزار عضو تشکل حمایت از حقوق مصرف کنندگان، 350 ناظر افتخاری، 150 بازرس و 60 نفر از بازرسان اصناف استان استفاده می‌شود.

وی اعلام کرد: در راستای نظارت بر بازار‌های استان گشت‌های مشترک با همکاری تعزیرات حکومتی، دامپزشکی، مجمع امور صنفی و اتحادیه‌های مرتبط در حال انجام است.

اصغری ازمردم خواست در صورت مشاهده تخلف در بازار از جمله کم فروشی، گرانفروشی، درج نکردن قیمت موارد را از طریق سامانه 124 به بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گزارش کنند تا پیگیری و برخورد لازم با متخلفان صورت گیرد.

وی همچنین اظهارداشت: جشنواره فروش شب یلدا که از 26 آذر در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی استان گلستان به منظور تنظیم بازار اقلام پرمصرف شب یلدا برپا شده است تا 30 آذر ادامه دارد.